eReport.sk
Tak toto sa im podarilo utajiť
Na snímke zľava poradkyňa predsedu vlády SR pre európske záležitosti Ľubica Karvašová, dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger, dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď, poradca predsedu vlády a odborník na Ukrajinu Alexander Duleba, foto:tasr

MIMORIADNA správa: Heger je na Ukrajine, čaká na utajené stretnutie so Zelenským

Tak toto sa im podarilo utajiť. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger pricestoval v piatok na Ukrajinu, kde sa stretne s prezidentom Volodymyrom Zelenským. Čas ani miesto stretnutia nie je možné z bezpečnostných dôvodov vopred zverejniť. S Hegerom na Ukrajinu prišiel aj dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď, informuje osobitný spravodajca TASR.

Ako uviedol Heger, na návštevu Ukrajiny ho pozval Zelenskyj v telefonickom rozhovore po tom, čo Slovensko schválilo darovanie stíhačiek MiG-29 Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Je Naď viac ako Ústava SR?
  3. Mrazivý odkaz od ruských hekerov
  4. Pomsta z Ruska?
  5. Pošlime raketu do Bratislavy
  6. Jeho úloha je jasná

Heger chce v rozhovore so Zelenským ponúknuť pomoc Slovenska Ukrajine v jej prístupovom procese do Európskej únie, a to aj zdieľaním vlastných skúseností. Slovensko podľa Hegera pomohlo Ukrajine už pred vojnou v ôsmich programoch v rámci asociačnej dohody s EÚ. Teraz jej pomôže v oblasti harmonizácie.

„Pre nás je dôležité, aby Ukrajina bola čo najskôr stabilnou krajinou, pretože to pomôže nielen cezhraničnej spolupráci – čo je ďalšia téma, o ktorej budeme diskutovať,“ vysvetlil.

Povojnová obnova Ukrajiny

Ďalšie príležitosti podnikateľom podľa premiéra poskytne povojnová obnova Ukrajiny, čo môže podporiť aj hospodársky rozvoj východného Slovenska. Zdôraznil, že na obnovu Ukrajiny má ísť približne 400 miliárd eur z krajín celého sveta.

Na Ukrajine sa v piatok okrem Hegera nachádza tiež chorvátsky premiér Andrej Plenkovič a predseda slovinskej vlády Robert Golob.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNA správa: Heger je na Ukrajine, čaká na utajené stretnutie so Zelenským

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti