eReport.sk
Mrazivý odkaz od ruských hekerov
Zľava Eduard Heger a Jaroslav Naď (obaja OĽANO). Foto: tasr

MRAZIVÝ ODKAZ od ruských hekerov: TOTO je varovanie Slovenska za podporu banderovcov na Ukrajine!

Mrazivý odkaz od ruských hekerov! Slovenská vláda len pred pár dňami definitívne rozhodla o tom, že bojové lietadlá MiG-29 pošleme ukrajinskej armáde do bojov proti Rusku! Toto rozhodnutie však vyvolalo obrovskú vlnu kritiku naprieč celou spoločnosťou.

Ústavní právnici sa zhodli, že vláda, ktorá je v poverení, nemá na tak závažné otázky zahraničnej politiky, ktorou darovanie stíhačiek na Ukrajinu bezpochyby je, žiadnu legitimitu. Čiže Jaroslav Naď s Eduardom Hegerom porušili pri tomto rozhodnutí Ústavu SR. Okrem právnikov, sa kriticky k tomuto kroku vyjadrili i opoziční politici, či značná časť slovenskej verejnosti.

Kremeľ reagoval

Slovenské a poľské stíhačky dodané Ukrajine zníčíme! Stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko a Poľsko sme dodaliUkrajine, ruská armáda zničí. Vyhlásil to v piatok Kremeľ.

„Ako sme už opakovane zdôrazňovali, dodávka tejto vojenskej techniky výsledok špeciálnej vojenskej operácie nijakým spôsobom nezmení. Samozrejme, všetku túto techniku zničíme,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov novinárom, pričom inváziu na Ukrajinu označil termínom, ktorý od jej začiatku používa Ruská federácia.

Ficov Smer podal trestné oznámenie na „hegerovcov“

Opozičný Smer-SD podal trestné oznámenie na členov odvolanej vlády. Pre podozrenie zo spáchania zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa, porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a sabotáže. Informoval vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút. Čaputovej.

Mrazivý odkaz hekerov

Ako uvádza portál Pravda, Hackeri z Anonymous RU zhodili niekoľko slovenských webových stránok. Poslali tiež varovanie pred podporou Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Trump sa postaví pred súd
  2. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch
  3. Slovensko potrebuje mier
  4. Pomsta z Ruska?

Teraz ruská hackerká skupina Anonymous RU na sociálnej sieti Telegram oznámila, že začala útočiť na prvé slovenské ciele. „Vydávame varovanie Slovenskej republike za podporu banderovských úradov na Ukrajine a presun MIG-29!,“ varovali ruskí Anonymous.

Heger: Zasadne bezpečnostná rada

Utorkovým výpadkom webovej stránky Národnej rady (NR) SR a ďalších štátnych webov sa bude zaoberať Bezpečnostná rada SR. Po utorkovom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger.

Bezpečnostné zložky tento incident riešia. Bude to predmetom rokovania najbližšej bezpečnostnej rady, aby sme si vyhodnotili jeho zásah a kroky, ktoré potrebujeme urobiť, aby sme sa pred takýmito útokmi chránili,“ skonštatoval s tým, že k žiadnym závažným škodám nemalo prísť.

Kollárova reakcia

Podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) išlo pravdepodobne o hekerský útok. Tvrdí, že to nemalo žiadny vplyv na rokovanie parlamentu. Stránku parlamentu už mali sfunkčniť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MRAZIVÝ ODKAZ od ruských hekerov: TOTO je varovanie Slovenska za podporu banderovcov na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti