eReport.sk
Jeho úloha je jasná
Predseda strany Smer Robert Fico, Zdroj: fb/r.f.

Šéf Smeru Robert Fico: Naď s Čaputovou by kúpili aj ponorku, keby to Američania chceli!

Smer ako garant stability a suverenity? Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico mal po včerajšom dueli s predsedom parlamentom Borisom Kollárom viacero stanovísk. Dominujú im tvrdenia, že vláda poslaním Migov na Ukrajinu preukázala nedostatok samostatnosti a suverenity vo svojom rozhodovaní. Smer, ktorý momentálne vedie preferenčné prieskumy, tvrdí, že v prípade vládnutie nikdy nebude plniť príkazy Američanov, Rusov, alebo Číňanov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rastislav Káčer
  2. Víťazom volieb by sa stal Ficov Smer!
  3. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

„Naď s Hegerom a Čaputovou by kúpili aj ponorku, ak by im Američania povedali, že ju potrebujeme. Odmietame obchodovanie s porušovaním Ústavy SR, pretože dolár nesmie byť nikdy viac, ako nosný pilier právneho štátu. Ani 100 amerických helikoptér nič nezmení na tom, že naše stíhačky boli na Ukrajinu darované hrubým porušením Ústavy SR,“ zdôraznil Fico na sociálnej sieti po víkendových diskusiách.

Názor právnikov je jasný

Zdá sa zároveň, že drvivá väčšina ústavných právnikov má na tému jasný názor. Pre tento moment nie je zrejmé, či sa touto otázkou bude niekedy zaoberať aj Ústavný súd SR.

A ak áno, tak treba mať na pamäti, že základným problémom ústavy je to, že neexistujú jasne určené sankcie za jej porušenie.

„Pre nás táto téma ani náhodou neskončila a budeme trvať na jej kvalifikovanom prešetrení, keďže na Slovensku nie je jeden jediný súdny právnik, ktorý by tvrdil, že to odvolaná Hegerova vláda mohla spraviť,“ pokračuje Fico.

Smer ako garant stability a suverenity?

Najbližšie voľby, aspoň sa zdá, do značnej miery ovplyvnia dianie na Slovensku a možno aj prístup k zahraničnej politike. Ten sa z relatívne vyváženej pozície stal viditeľne odovzdaným. Bežnou a overenou stratégiou takýchto krajín je udržovanie čo najlepších vzťahov s každým.

„Boj za záchranu Slovenska ani zďaleka nekončí. Lebo do volieb je ešte príliš ďaleko. Uvedomujeme si, že Hegerovci s Matovičovcami urobia čokoľvek, aby sa udržali pri moci. A médiá s ambasádami radšej podporia politikov, ktorí budú skákať, ako oni pískajú. Ak chceme zmenu, ktorú Slovensko potrebuje, musíme ešte zabrať, aby volebný výsledok zaručoval vznik vlády, v ktorej bude Smer – SSD garantom stability a suverenity,“ dodal Fico.

Zdroj: Fb R.Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Smeru Robert Fico: Naď s Čaputovou by kúpili aj ponorku, keby to Američania chceli!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti