eReport.sk
Pomsta z Ruska?
Eduard Heger, foto:tasr

Pomsta z Ruska? Heger hlási rozsiahli výpadok štátnych webov. Kollár: Napadli nás hekeri!

Pomsta z Ruska? Utorkovým výpadkom webovej stránky Národnej rady (NR) SR a ďalších štátnych webov sa bude zaoberať Bezpečnostná rada SR. Po utorkovom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger.

Pomsta z Ruska?

„Bezpečnostné zložky tento incident riešia. Bude to predmetom rokovania najbližšej bezpečnostnej rady, aby sme si vyhodnotili jeho zásah a kroky, ktoré potrebujeme urobiť, aby sme sa pred takýmito útokmi chránili,“ skonštatoval s tým, že k žiadnym závažným škodám nemalo prísť.

Rozsiahly výpadok štátnych webov

Výpadok webov preveruje Národný bezpečnostný úrad (NBÚ). Ten priblížil, že k podrobnostiam kybernetických bezpečnostných incidentov sa nemôže vyjadrovať. „NBÚ vykonáva nepretržitý monitoring nielen slovenského kybernetického priestoru, aktívne si vymieňa informácie so zahraničnými partnermi a komunikuje všetky varovania a odporúčania prevádzkovateľom základnej služby,“ priblížil hovorca úradu Peter Habara.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Chaos na konzervatívnej scéne
  3. Jeho úloha je jasná
  4. Nie je korupcia ako korupcia?
  5. Martin Klus
  6. las-SD a Dobrá voľba by sa mohli spojiť do dvoch týždňov. Na snímke líder Hlasu Peter Pellegrini

Kollár hovorí o hakerskom útoku

Podľa predsedu Národnej rady Slovneskej republiky a šéfa vládneho hnutia Sme rodina Borisa Kollára išlo pravdepodobne o hekerský útok. Tvrdí, že to nemalo žiadny vplyv na rokovanie parlamentu. Stránku parlamentu už mali sfunkčniť.

Pomsta z Ruska?

Ako uvádza portál Pravda, ruská hackerká skupina Anonymous RU na sociálnej sieti Telegram oznámila, že začala útočiť na prvé slovenské ciele. „Vydávame varovanie Slovenskej republike za podporu banderovských úradov na Ukrajine a presun MIG-29!,“ varovali ruskí Anonymous.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pomsta z Ruska? Heger hlási rozsiahli výpadok štátnych webov. Kollár: Napadli nás hekeri!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti