tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr/ap

Nemecko sa pripravuje na vlnu covidu. Vláda predstavila plán protipandemických opatrení

Nemecká vláda v stredu predstavila plán protipandemických opatrení na nadchádzajúcu jeseň a zimu. V tomto období totiž očakáva nárast pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

Ďalšia vlna nákazy?

Nemecko plánuje od októbra do začiatku apríla zaviesť na svojom území povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v lietadlách a pri diaľkovom cestovaní vlakom a autobusom.       Nemocnice, domovy dôchodcov a zariadenia so zraniteľnými osobami budú vyžadovať povinné nosenie ochranného rúška a negatívny test na koronavírus.

Okrem rúšok aj iné opatrenia

Zavádzanie ďalších opatrení bude v kompetencii 16 nemeckých spolkových krajín podľa miery šírenia covidu v jednotlivých regiónoch. Môže ísť napríklad o povinnosť nosenia rúšok vo verejnej doprave, v školách alebo na verejných podujatiach, ktoré sa budú konať v interiéri. Niektoré komunitné zariadenia, ako sú školy alebo väznice môžu v prípade prudkého šírenia koronavírusu opäť zaviesť pravidelné testovanie, uviedli v spoločnom vyhlásení ministerstvá zdravotníctva a spravodlivosti. „Nemecko by malo byť lepšie pripravené na ďalšiu koronavírusovú zimu ako v predchádzajúcich rokoch,“ povedal nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. Podľa jeho slov sa na jeseň v Nemecku začne očkovacia kampaň s novými vakcínami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke zdravotníci privážajú v sanitke pacienta. Foto:
  2. Požiar obilia v Trnave pripomínal hotové peklo na zemi.
  3. covid, koronavírus, testovanie
  4. Ilustračné foto
  5. vakcína, covid, koronavírus, ampulky
  6. vakcína, covid, koronavírus, ampulky

Minister spravodlivosti Marco Buschmann uviedol, že bude vynaložené osobitné úsilie na to, aby zostali otvorené školy. Spolkové krajiny budú môcť v školách zaviesť povinnosť nosenia rúšok iba v prípade, ak to bude nevyhnutné na zachovanie prezenčnej výučby. Nové opatrenia musí ešte schváliť nemecká vláda a parlament. Očakáva sa však, že v hlasovaniach prejdú, píše AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko sa pripravuje na vlnu covidu. Vláda predstavila plán protipandemických opatrení

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku