tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Košické letisko. Foto: tasr

Poplach na košickom letisku: Evakuácia kvôli bombe!

Pre možnú bombovú hrozbu v stredu skoro ráno evakuovali košické letisko. Následná policajná pyrotechnická prehliadka budov letiska, priľahlých priestorov a parkovísk skončila s negatívnym výsledkom. „Následne bola prevádzka na letisku v súčinnosti s Policajným zborom SR obnovená,“ informuje letisko na svojej webovej stránke.

Bomba na letisku?

Polícia prijala oznámenie, že v priestoroch letiska Košice môže byť umiestnená bomba. „Po prijatí informácie od Policajného zboru (PZ) boli na oddelení letovej prevádzky letiska Košice okamžite vykonané všetky potrebné úkony spojené so zaistením bezpečnosti zamestnancov letiska a cestujúcej verejnosti,“ uviedlo letisko.

Evakuácia terminálu

Evakuácia sa týkala letiskového terminálu, ako aj jednotlivých oddelení so zabezpečením alternatívnych komunikačných postupov pre podporu zaistenia činnosti riadiaceho štábu letiska. O 5.00 h bol plánovaný pravidelný odlet leteckej spoločnosti Austrian Airlines do Viedne, z dôvodu tejto udalosti sa oneskoril o 50 minút. Letisko v súčinnosti s Oddelením hraničnej kontroly PZ prijalo zvýšené bezpečnostné opatrenia až do odvolania.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy. Polícia na prípade intenzívne pracuje a po páchateľovi pátra,“ uviedla pre TASR košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Trestná sadzba je v tomto prípade tri až osem rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poplach na košickom letisku: Evakuácia kvôli bombe!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku