eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

Svet opustila známa speváčka: Zomrela Naomi Juddová z country dua The Judds

Vo veku 76 rokov zomrela v sobotu americká speváčka country Naomi Juddová, ktorá sa preslávila po boku svojej dcéry Wynonny ako členka dua The Judds. Wynonna a Juddovej ďalšia dcéra Ashley to podľa agentúry DPA oznámili vo vyhlásení zverejnenom na Instagrame.

Získali päť cien Grammy

Juddovej kariéra trvala takmer tri desaťročia, počas ktorých získala s dcérou celkom päť cien Grammy za hity ako Why Not Me, Give A Little Love či Love Can Build A Bridge.

V rokoch 1984 – 1991 vydali The Judds šesť štúdiových albumov a EP. Počas tohto obdobia kapela získalo duo aj deväť cien Združenia country hudby a sedem cien Akadémie country hudby. The Judds mali byť v nedeľu uvedení do Siene slávy country hudby a nedávno oznámili, že po prvýkrát po viac ako desaťročí vyrazia na spoločné turné.

Zo zdravotnej sestry sa stala speváčka

Naomi Juddová sa narodila v štáte Kentucky a predtým, ako začala vystupovať so svojou dcérou, bola zdravotnou sestrou. V roku 1991 bola Juddovej diagnostikovaná hepatitída C. Juddovej mladšia dcéra Ashley je herečkou. Juddovej druhým manželom je Larry Strickland, ktorý je tiež spevákom a vystupoval aj s Elvisom Presleym.

Zdroj: tasr/dpa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet opustila známa speváčka: Zomrela Naomi Juddová z country dua The Judds

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti