eReport.sk
Zase sa prerátal?
Štefan Hamran. Foto: tasr

VIDEO Odmena pre Hamrana? Saloň zo Smeru: Plat zvýšia len jemu, nie bežným policajtom!

Súvisí to s trestnými kauzami? Poslanec Národnej rady SR Lukáš Kyselica (OĽANO) navrhol vlastný návrh novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru. Ten sa v utorok nestretol v parlamente s veľkým pochopením a vyzerá to tak, že cez poslanecký zbor bez prepracovania nemá šancu prejsť. Opozícia tvrdí, že sa vláda cez poslanecký návrh snažila radikálne dvihnúť plať šéfovi polície Štefanovi Hamranovi. Ten, hlavne podľa strany Smer-SD, má z časti spolupracovať na údajne manipulácií trestných konaní s cieľom zbaviť sa najsilnejších opozičných politikov.

Jednou z hlavných medzier má byť to, že v Kyselicovej novele je reč len o platoch najvyššie postavených ľudí v policajnom zbore, resp. o ľuďoch v riadiacich funkciách. Horná hranica navýšenia tzv. príplatku za riadenia má byť pritom uplatniteľná len perom ministra a v prospech šéfa polície – teda v súčasnosti len v prospech Hamrana.

Hovoria o zatraktívnení policajného zboru

V dokumentácii k návrhu novely zákona je aj napriek nezrovnalostiam uvedené zatraktívnenie práce pre policajný zbor ako jeden z hlavných cieľov. Platy, ktoré majú podľa návrhu túto prácu „zatraktívňovať“, sú však pre nových, ale aj starších a nižšie postavených ľudí v policajnom zbore nedosiahnuteľné.

„Akým spôsobom môže zvýšenie príplatku za riadenie až o hornú hranicu 200 % môže zvýšiť atraktivitu vstupu do policajného zboru?,“ pýtal sa generálny manažér strany Smer-SD Marián Saloň Kyselicu priamo v parlamente. „Ak chceli zatraktívniť nejakú funkciu, tak je to len funkcia prezidenta policajného zboru,“ dodal.

Súvisí to s trestnými kauzami?

Smer tvrdí, že za náhlou snahou radikálne zvýšiť plat najvyššiemu policajnému funkcionárovi môže stáť cieľ vlády odmeniť sa za kauzy, ktoré NAKA na Smer evidentne a aktívne hľadá.

„Po kajúcnikoch by si rád prišiel na svoje aj politický policajný prezident Š. Hamran,“ píše sa v stanovisku Smeru.

„Zákon však nerieši nikoho iného, len „ich ľudí“ – tých najvyššie postavených. Bežní policajti sa podľa ich návrhu môžu len pozerať na rozdávanie peňazí svojim najvyšším nadriadeným,“ dodali sociálni demokrati.

Zdroj: NR SR, Smer-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Odmena pre Hamrana? Saloň zo Smeru: Plat zvýšia len jemu, nie bežným policajtom!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti