eReport.sk
Richard Sulík predstavil na výstave EXPO Dubaj vodíkové auto. Zdroj: fb/RichardSulik

Ďalšia sklamaná návštevníčka slovenského pavilónu. Ani našu minerálku nemajú!

Hoci minister hospodárstva Richard Sulík spieva ódy na slovenský pavilón na výstave EXPO Dubaj, nie každý zdieľa jeho nadšenie. Nedávno sa ozvala návštevníčka, ktorá bola sklamaná, že sme neprezentovali svoj folklór. Redakcii eReport sa teraz ozvala ďalšia, ktorá má z návštevy nášho stánku zmiešané pocity.

Pred pár dňami sa na slovenský pavilón sťažovala priamo na sociálnej sieti návštevníčka Erika. „Prezentácia zopár fotiek, dievčatá odmerané k návštevníkom! Vošli sme do miestnosti a maximálne sme dostali pozdrav a ticho. Ak by sme si nevšimli výťah ani nás nikto nenavigoval na poschodie ako v iných pavilónoch! Prečo dievčatá nemajú kroje? Prečo nemáme predajňu na Slovenské suveníry ako iní?” sťažovala sa vtedy. Sulík to ospravedlňoval skromnejším rozpočtom oproti iným krajinám. „Expo je o budúcnosti a prosím nečakajte žiaden veľký folklór a kroje, ktoré sú prakticky pri každej prezentácii Slovenska. Slovensko má čo ponúknuť aj okrem folklóru, napríklad skutočný hightech,” dodal minister, ktorý sa chválil na sociálnej sieti aj nedávno.

„Medzinárodná blamáž podľa Roberta Fica,“ smial sa Sulík na úvod svojho príspevku. „Dnes prišiel pozrieť budúci vládca Dubaju a minulý týždeň navštívila slovenský pavilón ako vôbec prvý ministerka pre EXPO Reem al Hashimi,“ chválil sa vicepremiér. Ale viacerí fanúšikovia frflali. Nadšená z prezentácie Slovenska nebola ani čitateľka eReport.sk, ktorá sa ozvala do redakcie. „Hostesku som poprosila o slovenskú minerálku. Ponúkla mi My DUBAI vodu. Keď jej vravím, že je známe, že Slovensko je krajina vôd odvetila mi, tak vy asi viete viac ako ja,“ priblížila svoju skúsenosť.

Namiesto katalógov QR kód. Navštevníčka si chcela dať spraviť ponuku na návštevu Slovenska. – Foto: čitateľka

Návštevníčka bola sklamaná, že v našom pavilóne nenašla tradičné slovenské výrobky či špeciality. „Francúzi predávajú croissanty ku kávičke či francúzske špeciality. Belgičania belgické čokolády, Poliaci poľské krowky. Slováci? Neviem. Na otázku, či bude nejaký predajný stánok s darčekmi nám povedali, že bude. Len nevedia kedy,“ dodala sklamaná návštevníčka, ktorú tiež prekvapilo, že keď si vypýtala katalóg slovenského turizmu, tak im odporučili naskenovať QR kód. Návštevníčka vraj mala záujem o vypracovanie ponuky na dovolenku na Slovensku, nevedeli jej to poskytnúť, ale sľúbili jej poslať ponuku e-mailom. „Dodnes nemáme e-mail s ponukou,“ tvrdí čitateľka. „Dostali sme na záver odporúčanie, aby sme prišli v januári 2022 znova. Že vtedy bude celý týždeň prezentácia turizmu a kúpeľov,“ uzavrela návštevníčka.

Čítajte viac:

  1. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
  2. Richard Sulík (SaS)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia sklamaná návštevníčka slovenského pavilónu. Ani našu minerálku nemajú!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti