eReport.sk
Sulík sa ide porovnávať s Ficom
Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulík sa ide porovnávať s Ficom: Vyzývam Smer, aby prijal výzvu do programového súboja strán!

Sulík sa ide porovnávať s Ficom! Strana SaS vyzýva opozičný Smer-SD na tzv. súboj volebných programov. Žiada šéfa Smeru-SD Roberta Fica, aby predstavil svojich expertov a program, ktorý sa porovná s programom SaS. Strana kritizuje Fica za to, že svojimi výrokmi o manipulácii šíri nenávisť a rozoštváva spoločnosť.

Sulík sa ide porovnávať s Ficom

„Chcem vyzvať Roberta Fica, aby prijal našu výzvu na súboj o programoch, lebo bez programu sa nedá vládnuť,“ povedal šéf SaS Richard Sulík na stredajšej tlačovej konferencii. Chce ho vyzvať na porovnanie programov. „Aby prijal našu výzvu na súboj o to, kto má program vhodnejší pre budúcnosť Slovenska, a o to, s ktorým programom má Slovensko väčšie šance dobiehať EÚ,“ doplnil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. O čo Matovičovi vlastne ide?
  2. Je zákon len zdrap papiera?
  3. Čaputovej demokracia
  4. Vyberá nám západ kandidátov na prezidenta?

Sulík takisto apeluje na predstaviteľov ďalších demokratických strán, aby odsúdili Ficove konšpirácie o manipulácii volieb. Upozornil, že každá strana si môže nominovať svojich ľudí do volebných komisií. Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) si myslí, že o výroky Fica by sa mali začať zaujímať orgány činné v trestnom konaní. Šíri podľa nej konšpirácie o manipulácii volieb, preto môže byť naplnená skutková podstata trestného činu šírenia poplašnej správy.

Útoky na NATO a prezidentku

Šéf SaS tvrdí, že Fico šíri útoky voči NATO a prezidentke Zuzane Čaputovej. Neprispievajú podľa neho k upokojeniu situácie, ale rozoštvávajú spoločnosť a sú škodlivé. Tvrdenia Fica, že chce čo najskorší mier, označil Sulík za falošné. Nie je totiž podľa neho jedno, kto vojnu na Ukrajine vyhrá. „Je v kľúčovom záujme SR, aby vojnu nevyhralo Rusko,“ uzavrel.

Naratív o manipulácii volieb začal šíriť Naď

Strana SaS kritizuje Roberta Fica a predstaviteľov strany Smer z toho, že šíria v spoločnosti naratív o manipulácii parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia v septembri. Pravdupovediac, ako prvý a zatiaľ ako posledný prišiel s touto „myšlienkou“ exminister obrany Jaroslav Naď (Demokrati), ktorý v diskusnej relácii verejne hovoril, že má utajované informácie od SIS o tom, že sa Rusko pokúša zmanipulovať voľby v prospech Smeru.

Tieto slová bývalého rezortného šéfa však neskôr dementoval predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár, ktorý povedal, že žiadna takáto utajovaná správa o manipulácii volieb neexistuje.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík sa ide porovnávať s Ficom: Vyzývam Smer, aby prijal výzvu do programového súboja strán!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php