eReport.sk
Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Súd ešte nerozhodol! Remišová však okamžite reaguje na krok ÚŠP: Táto doba temna sa už nesmie vrátiť!


Súd ešte nerozhodol! Avšak šéfka najmenšej koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová jeho nezávislú úlohu opäť samozvane prevzala na seba. Ako prvá z političiek (minimálne určite medzi prvými) rozpadnutej vlády reagovala na dnešnú správu portálu Aktuality.sk. Web zverejnil totiž informáciu, že prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚPŠ) vedený Danielom Lipšicom, podal obžalobu na bývalú poslankyňu Smer-SD.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  2. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Ako sme vás informovali obžaloba bola podaná na Ľubicu Roškovú. A to pre „pre súbeh pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu“.

Bývalú političku už potrestala štátna agentúra

Pripomíname, že prokurátor ÚŠP podal obžalobu na Špeciálny trestný súd akurát včera (24. januára). Kauza sa pritom začala vyšetrovať ešte v roku 2018. Takisto platí, že Roškovú už potrestala Pôdohospodárska platobná agentúra, ktorej expolitička dlhuje 200-tisíc. Dotácie, ktoré získala, totiž musí na základe výsledkov kontroly vrátiť. Bývalá poslankyňa od začiatku popiera, že by sa dopustila trestnej činnosti. A je tiež pravdou, že ako napísali Aktuality.sk „chyba bola aj na strane štátu“.

Sudca ešte obžalobu ani neprijal

„Ak sudca príjme obžalobu a nariadi hlavné termíny pojednávania, prokurátor bude musieť uniesť dôkazné bremeno a presvedčiť súd o vine exposlankyne na základe dôkazov. Ak sa tak nepodarí, súd môže Roškovú spod obžaloby oslobodiť,“ pripomenul spravodajský web.

Remišová opäť ignoruje prezumpciu neviny

Remišová však sama dáva „kauze Rošková“ politický rozmer už len tým, že vôbec reaguje. A to takpovediac z voleja. Z obsahu jej vyhlásenia na krok ÚŠP vyplýva, že Roškovú považuje za trestne zodpovednú a tým ignoruje zásadu prezumpcie neviny. „Prokurátor podal obžalobu na ´grófku´ Roškovú, bývalú funkcionárku Smeru, ktorá brala agrodotácie na betónové plochy, či na letisko. Len aby sa nezabudlo, akým veľkým bagrom sa beztrestne dlhé roky kradlo za predchádzajúcej garnitúry Smeru a Hlasu. Stovky miliónov eur, ktoré putovali do vrecák ´našich ľudí´, a o ktoré Smer obral Slovensko a jeho občanov. Táto doba temna sa už nesmie vrátiť.“

Zdroj: fb/remisova.veronika

Nuž po tomto vyhlásení šéfky Za ľudí je legitímne sa pýtať, či obžaloba na Roškovú nebola podaná na politickú objednávku. Práve teraz, keď sa už naplno začala predvolebná kampaň. Alebo si niekto azda myslí, že ide o náhodu? Nuž uvidíme. Ale aby nejaký politik prakticky obratom reagoval na živú vec, čerstvo podanú obžalobu a navyše vynášal súdy o údajných zlodejčinách skôr, akoby obžalobu sudca prijal, je skutočne, jemne povedané, neštandardné. Možno aj také „remišovské“, či?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd ešte nerozhodol! Remišová však okamžite reaguje na krok ÚŠP: Táto doba temna sa už nesmie vrátiť!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne