eReport.sk
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová o výsledku referenda: Politika zloby a rozvratu získava menšiu podporu!

Remišová o výsledku referenda hovorí ako debakli. A spomína aj „politiku zloby a rozvratu“. Predsedníčka strany Za ľudí si dokonca už vie predstaviť, že strana za istých podmienok podporí zmenu ústavy k predčasným voľbám. Vyplýva to z jej vyjadrení v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) si myslí, že bývalá koalícia nebude schopná novelu prijať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nejasnosti u Remišovej?
  2. Pomocná ruka od Matoviča
  3. Šéf hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Veronika Remišová podotkla, že OĽANO, Sme rodina a SaS majú na schválenie novely dosť hlasov aj bez Za ľudí. Strana podľa nej premýšľa nad jej podporou pre dobré návrhy, ktoré môžu byť zapracované. „Keď bude posilnené postavenie Špecializovaného trestného súdu alebo tam bude návrh, že volebný systém sa bude meniť 90 hlasmi, je možné, že po diskusii v strane to podporíme,“ povedala. Rokovania podľa jej slov prebiehajú. Zopakovala, že vymenovanie úradníckej vlády nepovažuje za dobré riešenie.

Matovič si podľa Blanára účelovo vymyslel agendu

Blanár sa obáva chaosu, ktorý bude podľa neho diskusiu o zmene ústavy sprevádzať. Poukazuje aj na návrhy lídra OĽANO Igora Matoviča. „Vymyslel si agendu len preto, aby zmena ústavy nebola prijatá,“ uviedol. Kritizuje tiež, že sa o zmene nehlasovalo ešte v decembri. Dodal, že Smer-SD je pripravený zahlasovať za návrh, že na zmenu volebného zákona bude potrebných 90 hlasov. Trvať bude na tom, aby v ústave zostala možnosť referenda.

Remišová o debakli a politike rozvratu a kríze

Diskutujúci sa dotkli aj témy referenda. Blanár považuje výsledok účasti za obdivuhodný, vzhľadom na interpretácie, že je nepotrebné. Kritizuje prezidentku Zuzanu Čaputovú za jej prístup. Remišová zdôraznila, že referendum bolo neúspešné napriek „dvojročnej kampani Fica a Pellegriniho“. „Považujem to za debakel. Je to aj dobrá správa v tom, že politika zloby a rozvratu získava menšiu podporu,“ skonštatovala.

Vo svojej prvej reakcii na referendum Remišová na sociálnej sieti napríklad písala aj o to, že inflačná a energetická kríza je na ústupe. „Celosvetová  inflačná aj energetická kríza pomaly končí a lepšiu životnú úroveň a prosperitu neprinesú ďalšie sociálne dávky, čo je recept populistov, ale iba lepšia ekonomika, lepšie školstvo a lepšie služby štátu,“ dodala.

Blanár drží Dankovi palce

Blanár zároveň v relácii vylúčil, že by sa predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko objavil na kandidátke Smeru-SD. Drží mu palce, aby spojil konzervatívne a národné strany, ktoré by sa mohli dostať do parlamentu. „V opačnom prípade by ich hlasy prepadli,“ povedal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová o výsledku referenda: Politika zloby a rozvratu získava menšiu podporu!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti