eReport.sk
Ľubica Rošková na snímke z apríla 2012 v NR SR počas skladania poslaneckého sľubu.
Ľubica Rošková na snímke z apríla 2012 v NR SR počas skladania poslaneckého sľubu. Foto: tasr

Exploslankyňa Smeru čelí obžalobe! Podal ju Lipšicov prokurátor. Prípad je vyšetrovaný od roku 2018


Exploslankyňa Smeru čelí obžalobe! Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vedený Danielom Lipšicom ju podal 24. januára. A to na Špecializovaný trestný súd. Obžaloba na exposlankyňu Smeru-SD Ľubicu Rošková sa týka prípadu, ktorý sa začal vyšetrovať ešte v roku 2018.

Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

Rošková popiera, že sa dopustila trestnej činnosti

Obžaloba bola podaná „pre súbeh pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu“.

„Kauza okolo ´grófky´ z východného Slovenska prepukla v roku 2018, po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Investigatívny novinár písal o talianskej mafii na Zemplíne a spomenul aj podvodné mechanizmy pri čerpaní dotácií na obrábanú pôdu,“ pripomenuli Aktuality.sk

Firma Ľubice Roškovej mala podľa medializovaných informácií poberať agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Prípad poskytovania agrodotácií tejto spoločnosti sa vyšetroval od roku 2018. Rošková od začiatku popiera, že by sa dopustila trestnej činnosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exploslankyňa Smeru čelí obžalobe! Podal ju Lipšicov prokurátor. Prípad je vyšetrovaný od roku 2018

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne