eReport.sk
Sú čurillovci viac ako zákon?
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a poslankyňa za SaS Mária Kolíková. Zdroj: :fb/novycas

Kolíková spolu s Plavákovou a Šimečkom brojí proti ministrovi vnútra. Prečo im nevadil nezákonný stav za Mikulca?


Sú čurillovci viac ako zákon? Aj na to budeme spolu hľadať odpoveď v tomto komentári. A taktiež na to, prečo tým, ktorí teraz najviac kričia, doteraz nevadil dva roky trvajúci nezákonný stav. Prečo doteraz mlčali? Nevedeli o Zákone o štátnej službe? Prečo mlčali, keď sa pán Hamran verejne vyhrážal hlave tohto štátu s tým, že ak nevyhodí z pozície ministra vnútra Ivana Šimka, on a jeho „chlapci“ odídu z PZ SR? Je takéto chovanie v právnom štáte naozaj v poriadku? A prečo mlčali, keď sa trestne stíhaný vyšetrovateľ dostal k miestu na Inšpekcii, kde mal okrem iných, vyšetrovať aj skutky, z ktorých bol obvinený on sám a zvyšní „čurillovci?“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Upozornil na to známy advokát
  2. Spravodlivosť sama
  3. Vlastná skúsenosť je neprenosná
  4. V strane PS sa môžu hanbiť!

Kolíková a SaS

„Tieto skutky sú zjavne cez čiaru, v rozpore so zákonom. Zvažujeme preto podanie trestného oznámenia. Aj s ohľadom na škodu, ktorá môže byť štátu nakoniec spôsobená vzhľadom na tieto nezákonné postupy,“ uviedla pre Nový Čas exministerka spravodlivosti Mária Kolíková

Hovorí sa, že opakovanie je matkou múdrosti. A v tejto dobe je dôležité ešte viac, aby sa „tisíc krát opakovaná lož, nestala pravdou.“ Takže k základným faktom.

„Naši chlapci“ boli obvinení zo závažnej trestnej činnosti v septembri 2021. Keďže sú príslušníkmi PZ SR, vzťahuje sa na nich Zákon č. 408/2006 Z. z. o štátnej službe. Pričom najdôležitejším je v tomto konaní, §46, citujem:

§ 46
Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby – odsek 1.


(1) Policajt sa musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej
služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej
služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby alebo
priebeh objasňovania jeho konania a je dôvodne podozrivý, že
a) porušil služobnú povinnosť zvlášť hrubým spôsobom, alebo
b) spáchal trestný čin.

Zákon č. 408/2006 Z. z. o štátnej službe.

Obrancovia „čurillovcov“ svorne tvrdia, že teraz sú ale z „našich chlapcov“ chránení oznamovatelia protispoločenskej činnosti. A preto ich minister vnútra Šutaj-Eštok nemohol postaviť mimo výkon služby, bez súhlasu úradu, ktorý vedie pani Dlugošová. Túto ochranu získali „čurillovci“ v októbri 2023.

Sú čurillovci viac ako zákon?

Takže by miesto podania trestného oznámenia pani Kolíková spolu so svojimi spolustraníkmi vysvetliť, kde bola, keď od septembra 2021 do októbra 2023 neboli pod ochranou tohto úradu. A vďaka Štefanovi Hamranovi neboli ani v ROZPORE SO ZÁKONOM postavení mimo výkon služby.

Nevedeli v strane SaS o tom, že tento stav trval dva roky? A že bol protizákonný? A ak o tom vedomosť mali, prečo vtedy mlčali a teraz kričia?

Pani poslankyňa Kolíková navyše bola ministerkou spravodlivosti od 21. marca 2020 do 23. marca 2021. A po „rekonštrukcii vlády“ od 1. apríla 2021 do 13. apríla 2022.

Takže otázka znie, podá pani exministerka spravodlivosti trestné oznámenie aj na seba? A rovnako tak na Štefana Hamrana, Romana Mikulca etc., ktorí protizákonný stav nenapravili? Alebo je Zákon o štátnej službe platný len pre niektorých policajtov?

Škoda pre štát

To, že pani Kolíková, počas ktorej pôsobenia ako ministerky spravodlivosti a vďaka „elitnej práci našich chlapcov,“ vzniklo viac ako dvadsať rozhodnutí o nezákonných väzbách, hovorí o „škode pre štát, ktorá by mohla vzniknúť nezákonným konaním Šutaja Eštoka,“ v sebe nesie naozaj prvky tragikomédie.

Pripomínam, že rovnako tak tu máme dvoch mŕtvych, ktorých vyšetrovali práve „čurillovci“ a ktorí zomreli vo výkone väzby. (gen. Milan Lučanský a advokát Ľubomír Krivočenko) Za zdravie a život je pritom počas výkonu väzobného stíhania osoby, plne a priamo zodpovedný štát.

Minimálne u zosnulého advokáta je pritom nutné poznamenať aj to, že sa počas výkonu väzby nakazil ochorením covid.

Klamstvá a otázky

Mária Kolíková po jeho smrti verejne vyhlásila, že riadna pomoc mu nebola poskytnutá, „lebo v tom čase nebolo v žiadnej nemocnici voľné lôžko s umelou pľúcnou ventiláciou“ To, že išlo o klamstvo, potvrdila vtedajšia verejná ochrankyňa práv.

Ak by sme aj žili vo vesmíre, kde Šutaj Eštok konal protizákonne, pokiaľ pani poslankyňa hovorí o možnej škode, ktorá môže preto štátu vzniknúť, keď všetci ľudia, ktorí počas jej pôsobenia, boli nezákonne väznení, podajú žalobu na štát, aká veľká škoda štátu vznikne? A kto za to ponesie zodpovednosť? Kto to zaplatí?

Bojovníci za právny štát

Z Progresívneho Slovenska, najmä pani Plaváková a pán predseda Šimečka, chcú ministra vnútra rovno odvolávať. (Čo na tom, že títo „odborníci“ chcú vysloviť nedôveru členovi vlády, ktorá ešte nepožiadala parlament o vyslovenie dôvery, ide teda o absolútny nezmysel a to je pani Plaváková právnička)

Zhodne pritom opakujú mantry, ako „o čurillovcoch už rozhodli súdy, že sú nevinní.“ (Keby tomu tak bolo, dnes už by neboli trestne stíhaní, žiadny súd, ktorý mal rozhodnúť o ich vine, či nevine, ešte ani len nezačal.)

Pani Plaváková už dokonca objavila aj Zákon o štátnej službe. Pri obhajobe „čurillovcov“ pritom použila §46, ale jeho prvé, vyššie uvedené ustanovenie, vynechala. A vybrala si len to, čo sa jej hodilo. A teda odsek 2. §46 Zákona.

§ 46
Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby – odsek
2.

„Výkonu štátnej služby možno policajta dočasne
pozbaviť len na dobu nevyhnutne potrebnú na objasnenie jeho konania, najdlhšie však na šesť mesiacov; túto
dobu môže výnimočne predĺžiť minister, najviac však o
ďalšie tri mesiace. V prípade, že je proti policajtovi vedené trestné stíhanie, možno ho dočasne pozbaviť výkonu služby až do právoplatného skončenia trestného
stíhania. Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby sa
prerušuje na čas výkonu väzby policajta.“

Osobne mi nie je známe, že by Šutaj Eštok toto ustanovenie zákona nedodržal. Ale možno vie pani poslankyňa viac, lebo má „lepšie“ informácie od pána Kubinu..

Kde sme boli doteraz..

Zaujímalo by ma ale aj niečo iné. Kde bolo Progresívne Slovensko, pani Plaváková a pán Šimečka v čase, kedy pán Hamran, Mikulec a ďalší nepostupovali podľa zákonného ustanovenia §46 ods 1., keď „naši chlapci“ neboli dva roky v súlade s týmto zákonom, postavení mimo výkon služby?

Nejaké „zlé jazyky“ by z tohto mohli nadobudnúť dojem, že je viac ako zrejmé, prečo vtedy mlčali a teraz kričia. A odpoveď na túto otázku je viac ako jednoduchá.

Konšpirácie..

Advokát Kubina, ktorý zastupuje „čurillovcov“ bol dlho poradcom prezidentky. Tá pochádza zo strany Progresívne Slovensko… Všetko zastrešuje právoplatne odsúdený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, ktorý s pánom Kubinom zase roky pôsobil v jednej a tej istej advokátskej kancelári.. nuž, to už by sme ale „konšpirovali…“

Apropó, , Prečo si pani poslankyňa Progresívneho Slovenska Plaváková, ako doktorka práv, nepoloží už len základnú otázku, ako je teda možné, že sú „čurillovci“ naďalej trestne stíhaní? Ak teda už „viaceré súdy rozhodli o ich nevine?“

A kedy sa konali tieto súdne procesy prosím pekne? Kedy sa strana Progresívne Slovensko vyjadrí k tým viac ako dvadsiatim nezákonným väzbám, ktoré sú výsledkom práce „našich chlapcov?“

„Elita, elita a ešte raz elita“

A v neposlednom rade, ako je možné, že ste mlčali, keď sa v rozpore so zákonom, vyšetrovateľ Ďurka, ktorý okrem iného v rozpore so služobnými predpismi „zabudol“ svoj služobný preukaz a zbraň v istom hoteli, ktorý tieto tiež porušil, keď sa vo vlastnej spálni vďaka „neopatrnej a neodbornej manipulácii“ postrelil služobnou zbraňou a ktorý v ROZPORE so zákonom a služobnými predpismi nenahlásil, že istý kajúcnik má v držbe zbrane, čo viedlo k tomu, že tento kajúcnik najprv postrelil manželku a následne spáchal samovraždu.

Zbraňou, ktorú zo zákona už dávno nemal mať v držbe? (A mal mu ju odobrať práve pán Ďurka!!) sa na dôvažok stal „vyšetrovateľom svojich vlastných činov?“

Kedy sa budete venovať týmto veciam? A vyjadríte sa k týmto nezákonným konaniam „elitného a nevinného“ vyšetrovateľa? A ak tak neurobíte, prečo nie? Je v poriadku, keď vďaka nezákonnému konaniu tohto vyšetrovateľa prišiel daný kajúcnik o život?

Sú čurillovci viac ako zákon?

Zdroj: Nový Čas, PLUS7Dní, tasr, Ústava SR, Zk. o štátnej službe, Trestný poriadok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková spolu s Plavákovou a Šimečkom brojí proti ministrovi vnútra. Prečo im nevadil nezákonný stav za Mikulca?

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: