eReport.sk
Upozornil na to známy advokát
Bývalý policajný prezident Štefan Hamran. Foto: tasr

„Čurillovci,“ Hamran a ich elitný výkon práva a spravodlivosti: Trestné stíhanie novinára za kritický článok!


Upozornil na to známy advokát. Doktor Martin Ribár, ktorý si so systémom „očisty“ „užil tiež svoje.“ V nezákonnej väzbe ho náš „právny štát“ držal rovných 565 dní. Podotýkam, že podľa zákona je človek vo väzbe pred zákonom nevinný. Odsúdiť ho môže len súd. Nie mainstream, nie pán Hamran a „jeho chlapci.“ To, že „čurillovci“ môžu všetko, sme videli mnohokrát. Áno, aj pri nich, keďže su sami trestne stíhaní, platí prezumpcia neviny. Problémom je, že sa na nich vzťahuje aj Zákon o štátnej službe a vždy sa vzťahoval. Ten porušoval samotný Hamran tým, že ich podľa neho nepostupoval a nepostavil ich mimo službu. Najnovšia „kauza,“ na ktorú upozornil doktor Ríbár na profile svojho občianskeho združenia „Za právny štát,“ chod tejto skupiny a to, že všetci sme si rovní, len niektorí rovnejší, dokonale vystihuje.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hamran zvažuje svoju kandidatúru za prezidenta!
  2. Ďalší súd mu dal za pravdu
  3. Spravodlivosť sama
  4. V strane PS sa môžu hanbiť!

Upozornil na to známy advokát

Doktor Martin Ribár informoval verejnosť o tom, že jeden z „čurillovcov“ podal trestné oznámenie. Za články. Za kritické články v novinách policajných odborov. (právny štát sa práve obrátil v hrobe).

Nie je náhodou úlohou novinára kritizovať a pýtať sa? Informovať? Alebo to je vhodné, len vtedy, keď to je článok oslavný, prípadne kritický voči inej strane? A kde je pani prezidentka, vie o tom?

Kde sú všetci tí, ktorí po vražde Jána Kuciaka hovorili, že novinár nesmie byť ohrozený kvôli výkonu svojej práce? Alebo nie je novinár ako novinár?

„Odborový zväz polície sa v augustovom čísle POLÍCIA – NOVINY ODBOROVÉHO ZVÄZU POLÍCIE V SR kriticky vyjadril ohľadom „nášho chlapca“ Pavla Ďurku, jeho funkčného povýšenia a preradenia na policajnú inšpekciu.

Policajné odbory poukázali aj na „čudné a zvláštne“ účelové konanie zo strany vtedajšieho ministra vnútra Romana Mikulca, Taktiež na KONFLIKT ZÁUJMOV u Pavla Ďurku.

A pochybnosti o tom, či nebude ovplyvňovať konanie vedené proti nemu samotnému. A jeho kolegom „našim chlapcom“… autorom kritického článku bol Ján Rohár,“ uviedol doktor Ribár.

Kritika Hamrana

Ďalej sme sa dozvedeli, že bývalý predseda policajných odborov Miroslav Litva, si dovolil ešte niečo horšie. V júlovom čísle POLÍCIA – NOVINY ODBOROVÉHO ZVÄZU POLÍCIE V SR si totiž v článku položil túto otázku:

„Posledné udalosti a najmä tlačovka „piatich mušketierov“ čoraz naliehavejšie vyvolávajú otázku: Ovládla Policajný zbor mafia alebo organizovaná skupina?“

„Čurillovci,“ ani Hamran sa v právnom štáte nekritizujú

„Uvedomelý občan Štefan Mašín – jeden z „našich chlapcov“ podal trestné oznámenie, aby sa „vyšetrili“ tvrdenia v spomínaných článkoch,“ píše Ríbár, ktorý uviedol aj ďalšie informácie, ktoré by mali šokovať každého, kto si ctí slobodu slova, demokraciu a právny štát.

„Litvovi volali z policajnej inšpekcie, že ho chcú vypočuť vo veci podaného trestného oznámenia, hoci Litva je už civilom, a nemala by ho teda vypočúvať inšpekcia.

Rohárovi boli zablokované jeho prístupové karty do objektov ministerstva vnútra, teda aj na jeho pracovisko, keďže redakcia policajných novín sa nachádza v budove policajného prezídia. Policajný viceprezident Imre poslal do centrály odborov kontrolu.“

Je len náhoda, že každý, kto konal, alebo sa vyjadroval v neprospech „našich chlapcov čurillovcov“ je stíhaný, obvinený, zadržaný, diskreditovaný, postavený mimo službu či funkciu, či aj odsúdený, alebo má jednoducho povedané „problémy?“ spýtal sa na záver advokát.

Všetci ľudia budú bratia..

Mňa by okrem toho zaujímalo aj to, čo by sa stalo, keby sa páni Rohár a Litva obrátili na pani Dlugošovú. Ktorá z „čurillovcov“ urobila „whistleblowerov.“ Veď predsa vedie Úrad na ochranu oznamovateľov.

Je v poriadku, aby MOC znemožnila novinárovi prístup na jeho pracovisko, lebo si dovolil napísať kritický článok? A je v poriadku, aby civila vypočúvala Inšpekcia?

Je to v súlade s Ústavou a zo zákonmi, ktoré snáď ešte stále platia „v štáte dánskom?“ Kto ochráni tých, ktorí si na sebe mali možnosť vyskúšať bezbrehú a neohrozenú MOC „čurillovcov“ a Hamrana?

A kto sa bude zodpovedať z tých 21 nezákonných väzieb, ktoré sú výsledkom ich práce?

Zdroj: FB Za právny štát

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Čurillovci,“ Hamran a ich elitný výkon práva a spravodlivosti: Trestné stíhanie novinára za kritický článok!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: