eReport.sk
Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.
Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Foto: tasr

Stráca Mazák pôdu pod nohami? Jeho nová kolegyňa mu poriadne naložila!

Vystúpenie šéfa Súdnej rady SR Jána Mazáka v TA3 neostalo bez povšimnutia. Časť jeho kolegov so stanoviskami bývalého poradcu exprezidenta Andreja Kisku zjavne nesúhlasí. Najavo sa to rozhodla dať nová členka súdnej rady Marcela Kosová. Mazákove stanoviská sa dajú nazvať rozporuplnými, pretože na jednej strane kritizoval sudcov, že sa nezastali svojich kolegov pri útokoch zo strany verejne činných osôb, na strane druhej vyhlásil, že je akceptovateľné, ak je sudca verejne označený za idiota.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. európsky súd
  2. Marcela Kosová.
  3. Ľudovít Makó a František Imrecze.
  4. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.
  5. Marcela Kosová.
  6. Ján Mazák.

Nastala v súdnej moci situácia, kedy niektorí sudcovia môžu byť kritizovaní a iní nie? „Ešte na jeseň 2021 som navrhla, aby súdna rada prijala uznesenie, že Súdna rada Slovenskej republiky so znepokojením sleduje viaceré neprimerané verejné zásahy do rozhodnutí súdov, ako aj vyhlásenia voči konkrétnym sudcom, a to tak zo strany politikov, ako aj niektorých predstaviteľov orgánov verejnej moci,“ uviedla Kosová v liste adresovanom Mazákovi, v ktorom ho vlastne slušne vyzvala, aby v určitých prípadoch radšej vôbec nevyjadroval, ak to nedokáže bez toho, aby zavádzal a znevažoval.

Obhajuje údajne násilné konanie NAKA

Mazák taktiež v spore medzi Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) a Okresným súdom Bratislava III, na ktorom sa príslušníci mali správať násilne a agresívne, stojí prekvapivo skôr za policajtami. Logickejšie by pri tom boli očakávania, že sa Mazák zastane svojich kolegov – sudcov. Predseda dotknutého okresného súdu podľa neho nezvolil správne chovanie. Pripomíname, že NAKA na súde žiadala spis dvoch kajúcnikov – Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. Na takéto konanie pri tom podľa viacerých odborníkov neexistoval žiadny nárok.

Nová členka Súdnej rady SR sudkyňa Marcela Kosová. – Foto: tasr

„Musím pripomenúť, že žiadali o vydanie spisu a jeho utajovanej prílohy vo veci, ktorá nebola právoplatne skončená. Právoplatne bolo rozhodnuté iba o návrhu na vzatie obvinených do väzby. A policajti nevyužili „bežne používaný“ paragraf 3 Trestného poriadku,“ snaží sa vysvetliť Mazákovi Kosová, pričom tvrdí, že šéf súdnej rady svojim konaním a svojimi vyjadreniami prehlbuje nedôveru v justíciu.

Na ďalšej strane vám prinášame plné znenie otvoreného listu Marcely Kosovej, ktorý adresovala Jánovi Mazákovi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stráca Mazák pôdu pod nohami? Jeho nová kolegyňa mu poriadne naložila!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti