eReport.sk
Jozef Golonka, foto: tasr

Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi. Za to, čo o ňom povedal pred desiatimi rokmi

Bývalý hokejista a politik Peter Šťastný sa musí ospravedlniť bývalému hokejistovi Jozefovi Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi. V stredu o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, ktorý potvrdil verdikt odvolacieho súdu. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovenský brankár Matej Marinov (vpravo), jeho spoluhráč Dalibor Dvorský (uprostred) a hokejista Fínska Sami Päivärinta.
  2. Za nehynúcu podporu Ukrajiny

Šťastný slová o komunistovi a eštébákovi voči Golonkovi vyslovil v dokumentárnom filme približne pred desiatimi rokmi. „Uvedené malo bezpochyby v okolnostiach prípadu negatívne dopady na jeho meno, vážnosť, dôstojnosť a česť,“ zdôvodnila hovorkyňa, prečo súd zamietol dovolanie Šťastného.

Najvyšší súd SR podľa Važanovej svojím rozsudkom zamietol dovolanie žalovaného proti rozsudku odvolacieho súdu. Súd zdôraznil, že výroky obžalovaného boli posúdené ako kritika a ironizovanie, a teda ako hodnotiaci úsudok. „Vecnosť kritiky vyžaduje, aby kritika vychádzala z pravdivých skutočností ako premís pre hodnotiaci úsudok,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi. Za to, čo o ňom povedal pred desiatimi rokmi

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie