tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Po potopení člna pri ostrove Karpathos sú nezvestné desiatky migrantov

Grécke úrady v stredu ráno východne od ostrova Karpathos spustili pátraciu a záchrannú operáciu, pretože v noci sa tam potopil čln s migrantami. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Karpathos sa nachádza medzi ostrovmi Rhodos a Kréta. Grécka pobrežná stráž v stredu uviedla, že z mora asi 60 kilometrov východne od ostrova zachránila 29 ľudí, všetko mužov. Pochádzali z Afganistanu, Iraku a Iránu a úradom povedali, že na lodi bolo 60 až 80 ľudí. Plavidlo smerovalo z oblasti Antalya na juhovýchode Turecka do Talianska.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Fínska premiérka Sanna Marinová
  2. Maďarskí policajti hliadkujú pozdĺž plota s ostnatým drôtom
  3. Maloletí migranti bez sprievodu sedia pred skladom používaným ako dočasný prístrešok v španielskej enkláve Ceuta.


Do pátracej a záchrannej operácie sa zapojili dva hliadkové člny pobrežnej stráže, plavidlo gréckych námorných síl, vrtuľník a najmenej tri ďalšie lode, ktoré sa plavili neďaleko miesta nehody, informovala pobrežná stráž.

Najbežnejšia námorná trasa pre utečencov z Blízkeho východu, Ázie a Afriky vedie z Turecka na blízke grécke ostrovy. Grécke úrady však v Egejskom mori posilnilo hliadky a šíria sa správy, že Grécko rýchlo a hromadne deportuje ľudí do Turecka, pričom im neumožní požiadať o azyl. To núti mnoho  migrantov podnikať dlhšiu a nebezpečnejšiu plavbu až do Talianska. Grécke úrady popierajú, že by ilegálne deportovali uchádzačov o azyl zo svojho územia.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po potopení člna pri ostrove Karpathos sú nezvestné desiatky migrantov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku