eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulíkovci nechcú diskutovať v pléne: Je to hanebné! Fico a opozícia chcú pokrytecky šíriť hoaxy

Koaličná SaS vedená Richardom Sulíkom odmieta šírenie dezinformácií v súvislosti s obrannou dohodou s USA. Program mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR k referendu o dohode nepodporí. Rovnaký postoj avizuje strana Za ľudí.

“SaS nepodporí program mimoriadnej schôdze, na ktorej chce Robert Fico a opozícia pokrytecky šíriť hoaxy. Je hanebné, keď zmluvu kritizujú smeráci a exsmeráci, ktorí sa na jej príprave podieľali,” uviedol pre TASR hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Za ľudí schôdzu označila ako cirkus

Strana Za ľudí to vidí podobne a rovnako hovorí o pokrytectve politikov opozičného Smeru-SD a mimoparlamentného Hlasu-SD. Tvrdí, že aktuálny text dohody je ešte sprísnený v prospech Slovenska. “Cirkus s mimoriadnou schôdzou nepodporíme,” dodala.

Opozícia chce klásť otázky v referende

Mimoriadna schôdza NR SR k vyhláseniu referenda o dohode s USA by sa mala konať v utorok (18.1.). Inicioval ju Smer-SD. V referende sa chce pýtať občanov, či súhlasia, aby parlament vyslovil súhlas s dohodou.

Uzavretie dohody o spolupráci v oblasti obrany s USA odobrila v stredu (12. 1.) vláda. Po podpise dokumentu ho musí ešte odobriť parlament. Potrebná je tiež ratifikácia prezidentkou. Zmluva by umožnila americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Malacky-Kuchyňa a Sliač, prípadne iné dohodnuté zariadenia a priestory. Platiť by mala desať rokov. Potom zostáva platná, alebo ju možno vypovedať s ročnou výpovednou lehotou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke generál Pavel Macko.
  2. Šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík.
  3. Ján Drgonec
  4. Na snímke účastníci protest s veľavravným transparentom.
  5. Igor Matovič

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíkovci nechcú diskutovať v pléne: Je to hanebné! Fico a opozícia chcú pokrytecky šíriť hoaxy

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti