eReport.sk
Anna Belousovová
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová sa zastala Žilinku a pýta sa premiéra: Prečo sme neukončili diplomatické vzťahy s USA?

Premiér Eduard Heger (OĽANO) má pochybnosti v súvislosti s dohodou o spolupráci v oblasti kyberbezpečnosti, ktorej nadviazanie mal v Ruskej federácii dohodnúť generálny prokurátor Maroš Žilinka so svojim náprotivkom Igorom Krasnovom. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Upozornil, že kybernetické hrozby prichádzajú aj zo strany Ruska. Šéfovi prokuratúry podľa vlastných slov prestáva rozumieť.

Heger podotkol, že s krajinami, ktoré majú problém s rešpektovaním základných práv a slobôd, eskalujú vojenské napätie alebo narúšajú územnú celistvosť inej krajiny, by sme nemali oslavovať. Nateraz nepovedal, či by mal byť Žilinka disciplinárne stíhaný. Podľa vlastných slov však nerozumie, prečo chce byť štítom v rukách opozície. Pripomenul, že jeho prvoradou úlohou je dohľad nad spravodlivosťou.

Žilinka: Nikdy nebude štítom brániacim záujmy politikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta slová premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a tvrdí, že nikdy nebude štítom brániacim záujmy politikov. Deklaroval, že bráni práva fyzických a právnických osôb v zmysle Ústavy SR.

Zdroj: fb/maroš-žilinka-generálny-prokurátor-sr

“Nie som a nikdy nebudem štítom brániacim záujmy politikov, či už koaličných alebo opozičných. Som a vždy budem výlučne štítom chrániacim práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb a štátu, ako mi to ukladá Ústava SR,” uviedol na sociálnej sieti generálny prokurátor.

Hegerovho vyhlásenia sa “chytila” Belousovová

Bývalá podpredsedníčka Národnej rady SR Anna Belousovová sa doslova chytila sobotných vyhlásení predsedu vlády, postavila sa na stranu Žilinku a Hegerovi adresovala prostredníctvom sociálnej siete legitímnu otázku: “Ak myslel úprimne to, čo povedal v duchu princípu ´padni komu padni´, je na mieste otázka: Vážený pán premiér, a prečo sme potom neukončili diplomatické vzťahy s USA ?? Prečo s nimi dokonca oslavujeme uzavretie okupačnej dohody?!” – opýtala sa bývalá vládna politička, ktorá svojim statusom chcela upozorniť na obrannú dohodu medzi Slovenskou republikou a USA, ktorá aktuálne výrazne polarizuje slovenskú spoločnosť.

Zdroj: fb/anna.belousovova

V sobotu sa v centre Bratislavy zišli tisícky občanov, vrátane politikov a občianskych aktivistov ktorí priamo pred oploteným veľvyslanectvom USA na Hviezdoslavovom námestí protestovali proti zmluve s Američanmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová
  2. Na snímke generál Pavel Macko.
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  4. Robert Fico ako premiér a Ivan Korčok ako štátny tajomník rezortu zahraničia v októbri 2017.
  5. Eduard Heger (OĽaNO)
  6. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  7. Na snímke účastníci protest s veľavravným transparentom.
  8. Igor Matovič

Zdroj: eReport/tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová sa zastala Žilinku a pýta sa premiéra: Prečo sme neukončili diplomatické vzťahy s USA?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti