eReport.sk
Zuzana Plačková Foto: instagramZP

EXKLUZÍVNE čierne na bielom: Takto znie Plačkovej obvinenie. Začali stíhanie a toto u nej našli!

Národná kriminálna agentúra už dala na papier, že je začaté trestné stíhanie voči pätnástim osobám. Medzi obvinenými je aj influencerka Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz. Skupina mala za 30 mesiacov pôsobenia vyrobiť pervitín v hodnote cez 19-miliónov eur.

Queen Plačková si zavarila na poriadny problém. Tu už končia všetky žarty. Napriek tomu, že pri zatýkaní vykrikovala, že všetko objasní na svojom instagramovom účte, už je jasné, že to tak skoro nebude.

Žiadny iný príjem?

Polícia v pondelok ráno nezatýkala vyšetrovateľov, sudcov ani policajných šéfov. Tentoraz ich zaujímali drogy. Zobrali pätnástich ľudí. Všetci sú podľa uznesenia, ktoré má redakcia eReport k dispozícii obvinení zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Zuzanu Strausz Plačkovú sleduje na sociálnej sieti takmer osemstotisíc ľudí a zarobiť jej dávajú rôzne firmy aby im promovala produkty. Sama predáva pod svojim menom oblečenie či kolagén. Ovplyvňuje mladých ľudí, tínedžerov aj deti. Zdalo sa, že s týmito vysokými číslami sledovanosti a schopnosťou predvádzať luxusný život a barbie imidž, na Instagrame celkom slušne zarába a nepotrebuje žiadnu bokovku. I tých, čo doteraz nezaujímala boli pravdepodobne šokovaní, čo sa o insta Queen Plačkovej dozvedeli. Aktuálne je už jej obvinenie na papieri.

Foto: instagram


Plačková je obvinená v dvoch bodoch. Založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. V ďalšom skutku obzvlásť závažný zločin nedovolená výroba omamných, psychotropných látok a jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Z rovnakých činov je obvinený aj jej manžel René Strausz.

Našli mobily aj notebook

V uznesení sa uvádza, že skupina páchala trestnú činnosť od roku 2012 pod vedením konkrétnej osoby. Trestnú činnosť páchali koordinovane na území Trnavského, Trenčianskeho a Bratislavského kraja. Podľa uznesenia mali páchať zločiny drogového charakteru, násilného a majetkového. Išlo o predaj tabletiek Cirrus 125 mg, slengovo nazývaného pervitín. Ten je zaradený do II. skupiny psychotropných látok. Ďalej sa predával i kokaín. Zisk sa rozdeľoval medzi jednotlivých členov na základe rozhodnutia hlavného predstaviteľa skupiny. Skupina mal byť štruktúrovaná minimálne do troch stupňov. Za hlavného organizátora označili Tibora G. Ten zároveň zabezpečoval podľa oficiálneho dokumentu dovoz kokaínu. Následne zabezpečoval distribúciu jednotlivým dílerom. Následne okrem iných Plačková i Strausz, dodávali drogu ešte nižšie postaveným dílerom alebo koncovým užívateľom. Látky mali byť dovážané z Poľska.

Plačková i Strausz odmietli vypovedať. Zaistili u nich šesť mobilných telefónov, notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák. Na základe úvah vyšetrovateľov policajného zboru, podložených najmä úkonmi či už výsluchmi podozrivých, domovými prehliadkami, zabezpečenými časťami iných vyšetrovacích spisov a inými rozsudkami bolo vznesené obvinenie. Influencerku zastupuje advokát Martin Pohovej. Ten predpokladá, že jeho klientka bude zo zadržania prepustená. Bližšie sa zatiaľ nevyjadruje. Plačková je teraz v CPZ v Galante.

Foto: instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti