eReport.sk
Na snímke brankár Samuel Hlavaj (Slovensko) a Gaetan Haas (Švajčiarsko), foto:tasr

So Švajčiarmi to nevyšlo: Bojovný výkon ani srdce nám v zápase s favoritom nestačili!

AKTUALIZOVANÉ So Švajčiarmi to nevyšlo! Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom štvrtom zápase na MS so Švajčiarskom 2:4. V základnej B-skupine majú naďalej štyri body a priebežne sú na piatom mieste. Švajčiari zvíťazili vo všetkých štyroch doterajších zápasoch a bez straty bodu sú na čele skupiny, vo štvrtok inkasovali vôbec prvé góly na šampionáte.

So Švajčiarmi to nevyšlo

Švajčiari išli v Rige do vedenia v 6. minúte gólom Siegenthalera a na 2:0 zvýšil v 2. tretine Niederreiter. Prostredná časť herne patrila Švajčiarom, no góly Kudrnu a Regendu priniesli vyrovnanie na 2:2.

Bojovný výkon ani srdce nám v zápase s favoritom nestačili

Rozhodujúci moment priniesla 47. minúta, v ktorej Marti aj s prispením teču slovenského obrancu upravil na 3:2. Slováci sa v závere nedostali k tlaku a do prázdnej bránky inkasovali štvrtý gól. Švajčiari potvrdili pozíciu favorita a slovenských reprezentantov prestrieľali 36:13.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenskí hokejisti sa tešia po góle kapitána Mareka Hrivíka na 2:1 v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Lotyšsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v sobotu 13. mája 2023 v lotyšskej Rige.
  2. Výborný výsledok
  3. Slovensko prišlo o výnimočného športovca

Slovenskí reprezentanti nastúpia na svoj piaty duel na šampionáte už v piatok o 19.20 SELČ proti Kazachstanu. Švajčiarov čaká v sobotu od 15.20 šláger B-skupiny s Kanadou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

So Švajčiarmi to nevyšlo: Bojovný výkon ani srdce nám v zápase s favoritom nestačili!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti