tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.
Na archívnej snímke z 19. mája 2017 Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne. Foto: tasr/ap

Skončí v americkom žalári? Assange sa nemôže odvolať na Najvyšší súd Spojeného kráľovstva!

Zakladateľovi webovej stránky WikiLeaks Julianovi Assangeovi v pondelok zamietli povolenie odvolať sa na Najvyšší súd Spojeného kráľovstva proti jeho vydaniu do Spojených štátov, kde by mohol čeliť doživotnému väzeniu. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Súd uviedol, že žiadosť zamietol, pretože prípad „nevyvolal spornú právnu otázku“. Najnovšie rozhodnutie podľa francúzskej agentúry priblížilo „dlhotrvajúcu právnu ságu na britských súdoch“ bližšie k jej záveru – pokiaľ Assangeovi právnici nevznesú ďalšie námietky.

Assange pred niekoľkými rokmi vyniesol na svetlo sveta správu o vojnových zločinoch USA a tie mu teraz idú usilovne po krku. Informácie z americkej spravodajskej agentúry (CIA) dokonca naznačujú, že organizácia pracovala na jeho fyzickej likvidácii.

V januári minulého roka sa 50-ročnému Austrálčanovi podarilo získal odklad vydania do USA na základe tvrdení, že by si mohol vziať život v prípade, ak by bol držaný na samotke v zariadení s najvyšším stupňom ochrany v USA.

Americké úrady obviňujú Assangea zo sprisahania, nelegálneho preniknutia do vládnych počítačov a porušenia zákona o špionáži v súvislosti so zverejnením tajných dokumentov. Na webovej stránke WikiLeaks sa tieto materiály objavili v rokoch 2010 až 2011.

Assange pred niekoľkými rokmi vyniesol na svetlo sveta správu o vojnových zločinoch USA a tie mu teraz idú usilovne po krku. Informácie z americkej spravodajskej agentúry (CIA) dokonca naznačujú, že organizácia pracovala na jeho fyzickej likvidácii. Aj preto zaznievajú obavy, že ak bude Assange vydaný do USA, nemusí sa to pre neho skončiť „iba“ doživotným väzením.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
  2. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
  3. Christine Assangeová, matka zakladateľa webovej stránky WikiLeaks.
  4. Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.
  5. Na kombosnímke prezidentka a kniha, ktorú je venovali aktivisti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skončí v americkom žalári? Assange sa nemôže odvolať na Najvyšší súd Spojeného kráľovstva!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku