eReport.sk
Christine Assangeová, matka zakladateľa webovej stránky WikiLeaks.
Christine Assangeová, matka zakladateľa webovej stránky WikiLeaks. Fotografia pochádza roku 2010. Foto: tasr/ap

Matka Assangea vydala srdcervúce vyhlásenie: Myslela som si, že väčšia bolesť už nemôže existovať!

Zakadateľ portálu WikiLeaks Julian Assange prekonal v britskom väzení tranzitórny ischemický atak (TIA) – takzvanú miniporážku. Ešte minulú nedeľu to uviedla jeho snúbenica Stella Morisová v rozhovore pre nedeľník The Mail on Sunday. Informovala o tom agentúra AFP. „Verím, že táto neustála šachová hra, bitka za bitkou, extrémny stres, je to, čo 27. októbra spôsobilo Julianovú mozgovú príhodu,“ povedala veľavravne pred týždňom Morisová.

V piatok pred touto správou obletela svet totiž iná správa, ktorá je z pohľadu Assangea doslova smrtiacou hrozbou. Britský odvolací súd v Londýne zrušil rozhodnutie nižšieho súdu blokujúce vydanie zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea do USA, kde mu hrozí doživotné väzenie, pravdepodobne aj niečo horšie. Napriek tomu, že tento verdikt, ako uviedla agentúra AP, neznamená, že britské úrady Assangea bezprostredne vydajú do rúk Spojených štátov, jeho matka Christine sa doslova pre svojho syna utápa v bolestiach.

Christine Assange v tejto súvislosti napísala list, ktorý zverejnil s jej dovolením austrálsky konzervatívny poslanec George Christensen a jeho slovenský preklad publikoval portál rozhlady.sk.

Prinášame vám ho v plnom znení, ako ho slovenský web vydal.

“Keď som ako mladá mamička pred 50-timi rokmi prvýkrát rodila, myslela som si, že väčšia bolesť už nemôže existovať. No keď som v náručí držala svojho krásneho chlapčeka, čoskoro sa na ňu zabudla. Dala som mu meno Julian. Teraz si uvedomujem, že som sa mýlila. Existuje aj väčšia bolesť. Nekonečná bolesť z toho, že som matkou niekoľkonásobne oceneného novinára, ktorý mal odvahu zverejniť pravdu o zločinoch a korupcii v najvyšších úrovniach vlády.

Chcem poďakovať všetkým starostlivým slušným občanom, ktorí na celom svete protestujú proti Julianovmu brutálnemu politickému prenasledovaniu. Prosím, neprestaňte zvyšovať hlas na svojich politikov, kým to nebude to jediné, čo budú počuť.

Bolesť pri sledovaní ako je môj syn, ktorý sa snažil zverejniť dôležité pravdy, donekonečna globálne očierňovaný.  Bolesť ako je môjmu synovi, ktorý riskoval svoj život, aby odhalil nespravodlivosť, znova a znova odopieraný spravodlivý právny proces. Bolesť z toho, že moje zdravé dieťa roky vo väzbe pomaly chradne, pretože mu bola odopieraná riadna zdravotná a lekárska starostlivosť.

Mnoho ľudí je traumatizovaných aj tým, že vidia pomstychtivú superveľmoc, ktorá využíva svoje neobmedzené zdroje na šikanovanie a zničenie jedného bezbranného jedinca.

Úzkosť, keď vidím svojho chlapca kruto psychicky mučeného, v snahe zlomiť jeho obrovského ducha. Neustála nočná mora z toho, že bude vydaný do USA a po zvyšok života zostane zaživa pochovaný v extrémnej samotke. Neustály strach, že CIA uskutoční svoje plány na jeho zavraždenie. Nával smútku, keď som na poslednom pojednávaní videla jeho krehké, vyčerpané telo odpadnuté po malej mozgovej príhode v dôsledku chronického stresu. Mnoho ľudí je traumatizovaných aj tým, že vidia pomstychtivú superveľmoc, ktorá využíva svoje neobmedzené zdroje na šikanovanie a zničenie jedného bezbranného jedinca.

Chcem poďakovať všetkým starostlivým slušným občanom, ktorí na celom svete protestujú proti Julianovmu brutálnemu politickému prenasledovaniu. Prosím, neprestaňte zvyšovať hlas na svojich politikov, kým to nebude to jediné, čo budú počuť.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
  2. Zakladateľ Wikileaks Julian Assange odchádza vo väzenskom aute po pojednávaní na Westminsterskom magistrátnom súde v Londýne v pondelok 13. januára 2020.
  3. Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matka Assangea vydala srdcervúce vyhlásenie: Myslela som si, že väčšia bolesť už nemôže existovať!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti