eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron, foto:tasr

Macron otvorene: Rusko nemôže a nesmie vyhrať vojnu na Ukrajine!

Francúzsky prezident Emmanuel Macron po skončení summitu siedmich hospodársky najvyspelejších štátov sveta (G7) vyhlásil, že Rusko „nemôže a nesmie vyhrať“ vojnu na Ukrajine. TASR informáciu prevzala od agentúry AP.

Macron: Rusko nesmie vojnu vyhrať

Macron v utorok po skončení stretnutia lídrov na zámku Elmau v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko potvrdil, že skupina G7 bude naďalej podporovať Ukrajinu a nepoľaví v sankciách „tak dlho, ako to bude potrebné. „Je to jasné, útok Ruska na územie Ukrajiny má len jeden cieľ a tým je kapitulácia Ukrajiny,“ vyhlásil Macron.

Situácia ohľadom exportu obilia je vážna, uvádza šéf Elyzejského paláca

Podľa francúzskeho prezidenta budú nasledujúce týždne kľúčové, pokiaľ ide o situáciu v oblasti exportu ukrajinského obilia, ktorý vážne narušilo ruské vojenské ťaženie. „Najbližších pár týždňov bude kľúčových,“ povedal Macron a dodal, že pred tohtoročnou žatvou je potrebné uvoľniť svetové zásoby surovín, aby sa predišlo potravinovej kríze v chudobných krajinách sveta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Francúzsky veľvyslanec na Slovensku Pascal Le Deunff.
  2. Podpredseda ruskej vlády Alexander Novak.
  3. Severokórejský vodca Kim Čong-un počas plenárneho zasadnutia ústredného výboru Kórejskej robotníckej strany v Pchjongjangu 17. júna 2021.

Skupina siedmich hospodársky najvyspelejších štátov v spoločnom vyhlásení po skončení summitu uviedla, že Rusko musí povoliť vývoz dodávok obilia z vojnou zmietanej Ukrajiny, aby sa predišlo zhoršeniu globálnej potravinovej krízy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron otvorene: Rusko nemôže a nesmie vyhrať vojnu na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti