eReport.sk
Foto: tasr

Vo Francúzsku štrajkujú železničiari! Žiadajú vyššie platy

Vlakovú dopravu vo Francúzsku narušil v stredu jednodňový štrajk železničiarov, ktorí sa pre rastúce životné náklady domáhajú zvýšenia miezd. Štrajk spoločne vyhlásili štyri odborové organizácie. Najviac skomplikoval premávku regionálnych vlakov, napríklad prímestských liniek v oblasti Paríža.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ľudia v Ružomberku čakajú na testovanie
  2. Severokórejský vodca Kim Čong-un počas plenárneho zasadnutia ústredného výboru Kórejskej robotníckej strany v Pchjongjangu 17. júna 2021.

Zrušená bola aj približne štvrtina spojení na vysokorýchlostných tratiach.
Medzinárodné vlaky – vrátane spojov Eurostar do Londýna a Thalys do Bruselu – by mali napriek štrajku premávať v bežnom režime.

Národný železničný dopravca SNCF vyzval ľudí, ktorí chceli cestovať na dovolenku, aby svoje plány radšej odložili. Zamestnanci by zase mali v stredu radšej pracovať z domu, odporúčajú železnice. Hlavná francúzska odborová organizácia CGT uviedla, že požaduje plošné zvýšenie platov železničiarov, minimálne vo výške rastúcej inflácie. Poukázala pritom na skutočnosť, že ich mzdy sa nezvyšovali už desať rokov. Rokovania odborárov s vedením SNCF by sa mali uskutočniť ešte v priebehu stredy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vo Francúzsku štrajkujú železničiari! Žiadajú vyššie platy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti