tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava poslanci OĽANO Anna Záborská a Richard Vašečka.
Na kombosnímke poslanci OĽANO Anna Záborská a Richard Vašečka. Foto: tasr

Exkurz do poslaneckých duší. Lenč: Ak je fašistom Taraba, tak sú fašistami aj Záborská a Vašečka!

Jozef Lenč, ktorý je pomerne často citovaným politológom v slovenských médiách, zverejnil niekoľko analytických postrehov z našej vysokej politiky. Urobil vskutku zaujímavý exkurz, možno pokojne povedať, že do mentálneho sveta niektorých našich poslancov. V jednom prípade „zahol“ aj na jedno z našich ministerstiev. A mimochodom, to čo vyprodukoval, v podstate dáva aj logiku. Napokon posúďte sami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Politológ Roman Michelko
  2. Veronika Remišová (Za ľudí) a Ľuboš Blaha (Smer-SD) v relácii Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom.
  3. Muž drží dieťa a máva so svetlicou počas pochodu pri príležitosti Dňa nezávislosti v poľskom hlavnom meste Varšava v piatok 11. novembra 2022.
  4. Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu.
  5. Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu.

Chaos pri hlasovaní, blokovanie parlamentu a oblievanie sa „vedrami fašizmu“. Aj to definuje súčasné fungovanie národnej rady. Parlament už pre zvyšok koalície ani zďaleka nepredstavuje bezpečný prístav pre úspešné „vylodenie“ vládnych legislatívnych návrhov do aplikačnej praxe. Po tom, ako kabinet Eduarda Hegera (OĽANO) opustila strana SaS sa menšinová vláda, takpovediac, zvíja v politicko – hodnotových kŕčoch. Ide o stav, ktorý do veľkej miery pomerne verne kopíruje aj správanie sa jednotlivých poslancov. Práve na nich zacielil svoj komentár politológ Jozef Lenč.

„Trafikant“ Stančík už žiadnu dilemu riešiť nemusí

Konkrétne, pokúsil sa o komentár mentálneho sveta niektorých z nich. Nevynechal pritom Juraja Šeligu (Za ľudí), Andreja Stančíka z OĽANO, ktorý je už štátnym tajomníkom rezortu slovenskej diplomacie, či jeho kolegov: Tomáša Šudíka, Juraja Gyimesiho, Annu Záborskú a Richarda Vašečku (všetci OĽANO). Lenč však spomenul aj Tomáša Tarabu a Štefana a Filipa Kuffovcov (všetci ŽIVOT – národná strana) a menoval tiež Milana Mazureka (Republika), Ľuboša Blahu (Smer-SD) či Jozefa Šimka (klub Sme rodina).

Poslanec Šudík, posledný z neexistujúcich, zostal sám v poslaneckom byte a v parlamentom klube OĽANO a fašistov.

Tvrdí politológ Lenč.

„Udajní liberáli (reprezentovaní trafikantom Stančíkom) a hodnotoví politici (ku ktorým by mal patriť slušne smutný poslanec Šeliga) vo vládnej koalícii sa tvária, že nebudú súčasťou vládnej koalície, ktorá bude závislá od podpory fašistov. Obzvlášť, ak budú priamo súčasťou koalície. Dilema, s ktorou sa každý z nich vyrovnal po svojom,“ konštatoval Lenč.

Smutný Juraj Šeliga sa nahneval, predstieral, že má hranice a princípy a nakoniec… Nič. Opäť si nájde dôvod, pre ktorý nič nezmôže.

Komentuje podpredsedu Za ľudí odborník na politické reálie.

Vzápätí pripomenul, že spomínaný Stančík už dilemu žiadnu riešiť nemusí, veď získal „trafiku“. „Štátny tajomník Stančík dostal vyhriatu kanceláriu na Hlbokej a zbavil sa problému,“ spresnil politológ a pokračoval: „Poslanec Šudík, posledný z neexistujúcich, zostal sám v poslaneckom byte a v parlamentom klube OĽANO a fašistov. Smutný Juraj Šeliga sa nahneval, predstieral, že má hranice a princípy a nakoniec… Nič. Opäť si nájde dôvod, pre ktorý nič nezmôže. Racionalizoval si to, prečo musí akceptovať Jozefa ´Messi´ Šimka v koalícii, zracionalizuje si aj Tarabu s Kuffovcami. Pokojne dovládne s ´fašistami´.“

Koalícia vraj legitimizuje krajnú pravicu odkedy vznikla

Lenč obratom zároveň upozornil na to, že v koalícii sú od začiatku podľa neho presne také typy politikov ako už spomínaný Šimko, či poslanci okolo Tomáša Tarabu. To je, ako politológ poznamenáva, faktom.

Derniérou „najlepšej vlády v dejinách“ je legitimizácia politickej krajnej pravice, no len málokto si je ochotný priznať, že tá začala už pri jej vzniku.

Jozef Lenč.

„Ak je fašistom Taraba a spol., tak sú fašistami Záborská, Vašečka a zvyšok kresťanských unionistov. Ich pohľad na svet, práva a povinnosti hodných a nehodných sú rovnaké. Ak Šeliga, či iní v koalícii považujú za fašistov tých, ktorí chcú upierať práva iným, volajú po nastolení neliberálnej demokracie orbánovsko-putinovského typu a súčasne po zrušení sankcií voči Rusku, tak s takým človekom sedia v koalícii od začiatku,“ podčiarkol Lenč.

Politológ si na záver neodpustil ani poznámku k reprezentantovi maďarskej menšiny v OĽANO: „Postoje ´machiavelliho´ z Kráľovského Chlmca, sluhu dvoch pánov, Juraja Gyimesiho, sú na nerozoznanie od názorov Mazureka či Blahu. Derniérou ´najlepšej vlády v dejinách´ je legitimizácia politickej krajnej pravice, no len málokto si je ochotný priznať, že tá začala už pri jej vzniku.“

Zdroj: fb/jozo.lenc


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exkurz do poslaneckých duší. Lenč: Ak je fašistom Taraba, tak sú fašistami aj Záborská a Vašečka!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku