eReport.sk
Anna Zemanová na videosnímke v štúdiu RTVS.
Anna Zemanová na videosnímke v štúdiu RTVS. Zdroj: rtvs

Šéfka klubu SaS: Voliči nám píšu, aby sme to vydržali, aby sme si úlohu policajta v koalícii plnili

Šéfka parlamentného klubu koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová si myslí, že líder OĽANO Igor Matovič by v prvom rade mal požiadať o odpustenie svojich voličov. Vyhlásila to v nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Za to, ako „obyčajní“ hlasovali a vyjednávali s kotlebovcami pri prelomení veta prezidentky Zuzany Čaputuvej a schválení opatrení balíka pomoci rodinám s deťmi, by sa mal podľa Zemanovej jednoznačne kajať Matovič, a to pred občanmi, ktorí dali jeho hnutiu v parlamentných voľbách tak nečakane silný mandát. Pripomíname, že OĽANO v roku 2020 volilo vyše 25 percent všetkých zúčastnených voličov.

Related Posts

  1. Peter Weiss
  2. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  4. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  5. Anna Zemanová (SaS)

„My s tým nič nemáme, tam by sa mal ospravedlniť,“ zdôraznila Zemanová v reakcii na otázku moderátora, ako vníma nedávne ospravedlnenie Matoviča adresované práve SaS. To, že by liberáli zvažovali po opakovaných hejtoch ministra financií odstúpenie z koalície podľa nej nie je určite, ako sa hovorí, na stole. Zároveň podčiarkla, že verí v schopnosti premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), že vzťahy v koalícii napokon urovná.

Matovičove verejné ospravedlnenie a prosbu o odpustenie však vníma skôr rezervovane. „To máte ako pri deťoch. Dieťaťu odpustíte a očakávate, že sa reálne polepší,“ skonštatovala Zemanová.

Šéfka klubu SaS v štúdiu verejnoprávnej televízie vysvetlila divákom na Slovensku aj to, aká je v koalícii úloha liberálov. „Ja si myslím, že my sme tam ten hlas toho rozumu, kriticky poukazujeme na niektoré zámery a úvahy v rámci koalície. Mnohí nám píšu, aj naši voliči, aby sme to vydržali, aby sme tú úlohu takého policajta v koalícii si plnili. Máme veľa dobrých vecí, zákonov schválených, ktoré treba dotiahnuť,“ pripomenula v nedeľu Zemanová.

Zdroj: rtvs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfka klubu SaS: Voliči nám píšu, aby sme to vydržali, aby sme si úlohu policajta v koalícii plnili

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti