eReport.sk
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám. Foto: tasr

Matovičov kandidát na šéfa RTVS je v osobnom bankrote! Dlh mu spôsobila miliónová pôžička

Aktualizované-Kandidát koalície na šéfa RTVS Ľuboš Machaj by mal byť vo štvrtok zvolený za nového riaditeľa RTVS. Zástupcovia koalície tvrdia, že chcú zvoliť čo najlepšieho kandidáta a preto prebiehali aj verejné híringy. Zdá sa však, že im pri Machajovi predsa len niečo ušlo, alebo, na základe nových stanovísk, to zámerne odignorovali.

Machaj je totižto momentálne v osobnom bankrote. Konkurz na jeho majetok vypísal konkrétne Okresný súd Bratislava I v marci 2020. Machaj sa k dlhu priznáva a tvrdí, že súvisí so záchranou rádia Twist, neskôr premenovaného na rádio Viva.

Pôžička v hodnote niekoľkých miliónov korún

Presnú požičanú sumu si podľa svojich slov Machaj nepamätá. Malo však ísť o niekoľko miliónov korún. Ručí za ňu svojim majetkom a vzniknuté dlhy sa rozhodol riešiť osobným bankrotom. Celý proces sa mal naťahovať už desať rokov. „Proces je tesne pred ukončením, musí už len rozhodnúť súd, či akceptuje poslednú vec,“ povedal Machaj podľa denníka SME.

Bude aj tak zvolený?

Jeho vyhliadky na zvolenie za šéfa RTVS sú však oveľa svetlejšie ako jeho osobné problémy. Otázne však je, či nebude jeho pravdepodobné zvolenie vzhľadom na odkryté informácie spoločnosť brať zle. Strana SaS v prvom kole hlasovania podporovala iného kandidáta, no teraz sa už chystá naplno podporiť Machaja. Dôvodom je to, že je pre nich akceptovateľnejšou voľbou ako súčasný riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Ten si SaS znepriatelil údajným proruským vedením televízie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.
  2. Anna Zemanová na videosnímke v štúdiu RTVS.
  3. Na ilustračnej snímke poslanci Národnej rady SR počas rokovania.
  4. Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník.
  5. Predseda Rady RTVS Igor Gallo.

„Rozumiem otázkam o osobnom bankrote a za seba odpovedám, že si nemyslím, že je to dobrá vizitka. Aj preto sme mali iného kandidáta. Ak si však mám vybrať medzi Rezníkovým proruským ovplyvňovaním spravodajstva aj v čase vojny, bojom so slušnými novinármi namiesto ich uznania alebo niektoré nepochopiteľné personálne nominácie a osobnými problémami pána Machaja, vyberám si pána Machaja aj napriek tomu, že nie je ideálny,“ povedala poslankyňa za SaS Janka Bittó Cigániková.

Spoločná firma s Budajom

Podľa našich najnovších zistení by mohol byť Machaj navyše ako riaditeľ RTVS v konflikte záujmov. Spoločnú firmu mal dlhé roky totižto s ministrom životného prostredia Jánom Budajom (OĽANO). Firmu REGIONAL, spol. s.r.o. spolu zakladali v roku 1992. Machaj v roku 2005 vo firme ako konateľ a spoločník skončil. Budaj na začiatku tohto roka firmu prepísal na svojho rodinného príslušníka Daniela Budaja. Otázkou je, či to súviselo práve s voľbou šéfa RTVS. Firma sa zároveň premenovala na 1 Solution s.r.o.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičov kandidát na šéfa RTVS je v osobnom bankrote! Dlh mu spôsobila miliónová pôžička

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti