eReport.sk
Schyľuje sa k veľkému stretnutiu
Jens Stoltenberg a Jaroslav Naď, foto:tasr

Schyľuje sa k „veľkému“ stretnutiu: Naď bude rokovať so Stoltenbergom! O čom?!

Schyľuje sa k veľkému stretnutiu. Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď sa v piatok (24. 3.) stretne v Bruseli s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

Schyľuje sa k veľkému stretnutiu

„Na osobnom prijatí u generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga bude rokovať o pomoci pre Ukrajinu, koordinácii krokov v súvislosti s obranou územia Aliancie vrátane nasadenia aliančných síl, spôsobilostí či veliacich štruktúr na území SR,“ načrtla hovorkyňa.

Slovensko dodalo Ukrajine prvé Migy

Prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29 sú už na Ukrajine. Presun realizovali ukrajinskí piloti za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek, ktoré zabezpečovali bezpečnosť či potrebnú dokumentáciu. Ďalšie stíhačky Slovensko odovzdá Ukrajine v priebehu nasledujúcich týždňov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zničí Leyenová Úniu?
  2. Maďari nám už nebudú rozkazovať!
  3. Kosiť si už bol?
  4. Spojili sa proti Číne?

„Ďakujem všetkým zapojeným zložkám za fantastickú profesionálnu prácu. Slovensko stojí na správnej strane a týmto gestom sme sa ako krajina zapísali veľkými písmenami do moderných svetových dejín, ktoré hovoria o včasnej pomoci, úprimnej solidarite a veľkosti národa,“ uviedol dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Schyľuje sa k „veľkému“ stretnutiu: Naď bude rokovať so Stoltenbergom! O čom?!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti