eReport.sk
Naď hlási
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Foto: tasr

Naď hlási: Prvé štyri Migy sú už na Ukrajine! Zapísali sme sa do svetových dejín

Naď hlási. Prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29 sú už na Ukrajine. Presun realizovali ukrajinskí piloti za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek, ktoré zabezpečovali bezpečnosť či potrebnú dokumentáciu. Ďalšie stíhačky Slovensko odovzdá Ukrajine v priebehu nasledujúcich týždňov.

Naď hlási

Ďakujem všetkým zapojeným zložkám za fantastickú profesionálnu prácu. Slovensko stojí na správnej strane a týmto gestom sme sa ako krajina zapísali veľkými písmenami do moderných svetových dejín, ktoré hovoria o včasnej pomoci, úprimnej solidarite a veľkosti národa,“ uviedol dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď. Zopakoval, že Ukrajine poskytujeme pre Slovensko nepotrebnú techniku, ktorú si v našich podmienkach nevieme opraviť.

Foto: fb/jaroslavnaď

Vládne zavádzanie?

Otázkou však stále zostáva, akým spôsobom sa naše bojové lietadlá, ktoré vláda dlhodobo označovala ako za „šrot“ sa na Ukrajinu dopravili. Minister Naď i premiér Heger hovorili, že stíhačky MiG-29, ktoré Slovensko vlastní sú už vyradeným kusom vojenskej techniky, ktorý si budú musieť aj tak Ukrajinci opraviť. Teraz ich však uvidíme evidentne uvidíme v plnom nasadení, v boji s Ruskom. Išlo opäť len o vládne zavádzanie? Aby mali „alibi“ pre tak závažný krok, ktorý sa nerozhodli doposiaľ urobiť ani Macron či Biden?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zničí Leyenová Úniu?
  2. Maďari nám už nebudú rozkazovať!
  3. Kosiť si už bol?
  4. Spojili sa proti Číne?

K odovzdaniu ďalších lietadiel neplánuje rezort z operačných dôvodov poskytovať žiadne konkrétnosti. Avizuje, že po bezpečnom odovzdaní ukrajinskej strane ich presun ihneď potvrdí.

Darovanie 13 stíhačiek MiG-29 a časti systému protivzdušnej obrany Kub je predmetom medzivládnej dohody medzi Slovenskom a Ukrajinou, ktorú schválila minulý týždeň vláda.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď hlási: Prvé štyri Migy sú už na Ukrajine! Zapísali sme sa do svetových dejín

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti