eReport.sk
Vyberá nám západ kandidátov na prezidenta?
Šéf SNS Andrej Danko, Foto: yt/ereport

VIDEO Danko pre eReport: Ak by na Ukrajine bola až taká vojna, Biden by sa neprechádzal po Kyjeve!

Biden by sa neprechádzal po Kyjeve! Opozičný politik a predseda SNS Andrej Danko si myslí, že vládni politici ako minister zahraničných vecí Rastislav Káčer (Demokrati) cielene prispievajú k predlžovaniu napätia. Podľa Danka je v záujme USA a západných lobistov, aby vojna na Ukrajine pretrvávala a aby vznikali konflikty medzi štátmi EÚ, napríklad medzi Slovenskom a Maďarskom.

„Títo zbrojní lobisti tam potrebujú dostať staré sovietske zbrane, aby sme my kupovali nové západné, a to je celý cieľ aj tých ľudí okolo Globsecu, okolo Káčera, len predlžovať agóniu a napätie,“ povedal Danko pre eReport.

Hrozí koniec V4?

Bývalý predseda parlamentu toto volebné obdobie hodnotí veľmi negatívne. „Toto, čo sa tu deje, to je deštrukcia štátu,“ tvrdí. Dodáva, že tri roky vlády Matoviča a Hegera boli sprevádzané extrémnymi témami ako covid či Ukrajina, a extrémnymi stanoviskami vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia už počúvať frázy dlho nevydržia
  2. Hegerova a Matovičova hanba
  3. Politický analytik Ján Baránek.
  4. Existujú aj slobodné médiá

Vláda naviac podľa neho postupne ničí vzťahy s partnermi, s ktorými mávalo Slovensko dôležitý hlas v Bruseli. Faktom je, že spochybňovanie spolupráce vo formáte V4 nie je počas tejto vlády ničím výnimočných. „Dneska potrebujeme Poliakov, Maďarov a Čechov, aby sme sa postavili Bruselu,“ myslí si Danko.

Je situácia na Ukrajine u nás reprodukovaná pravdivo?

Aj keď priznáva, že situácia na Ukrajine je vážna, predsa len tvrdí, že vládni predstavitelia ju nafukujú. V Kyjeve prebiehajú koncerty hudobných skupín a politici sa tam stretávajú ako na bežiacom páse. To však nemusí nič vypovedať o situácii na úplnom východe krajiny. „Keby tam bola až taká vojna, asi ťažko by sa Biden prechádzal po Kyjeve a objímal Zelenského,“ konštatuje Danko.

Zdroj: Yt/eReport

„Biden by sa neprechádzal po Kyjeve“

„Niekto v Bruseli sníva o Spojených štátoch európskych, a to je nebezpečné. My sme vstupovali do EÚ ako Slovensko,“ dodal k téme medzinárodnej politiky.

Republika nemá skúsenosti

SNS sa momentálne dostáva do súboja s inými pronárodne orientovanými stranami. Niektoré z nich chce spájať, no iné sa pre ňu stanú počas volebnej kampane tvrdou konkurenciou. Azda najsilnejšou konkurenčnou stranou je pre SNS strana Republika. Danko si je vedomý toho, že lídri ako Milan Uhrík, alebo Milan Mazurek, dokážu okolo seba sústrediť veľké množstvo fanúšikov.

Na druhej strane však upozorňuje, že Republika nemá dostatočné skúsenosti a akceptáciu. „Byť akceptovanou stranou v medzinárodnej spoločnosti a mať väzby je veľká cesta a veľká práca,“ myslí si Danko. Líder SNS pripomína aj to, že do spolupráce s Republikou sa nehrnú ani dve preferenčne najsilnejšie strany – Smer-SD a Hlas-SD.

V relácii „Bez cenzúry“ s Rasťom Ekkertom sa taktiež dozviete:

Ako sa spätne pozerá na vládu so Smerom a Mostom-Híd?

Aké strany by chcel spájať pred voľbami?

Ničí vláda vzťahy s Maďarskom zámerne?

Aké sú priority SNS pred nadchádzajúcimi voľbami?

Ako sa pozerá na plánovanú zonáciu parkov?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Danko pre eReport: Ak by na Ukrajine bola až taká vojna, Biden by sa neprechádzal po Kyjeve!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php