eReport.sk
Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin.
Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Scholz odkazuje Putinovi: Nebudeš si môcť diktovať podmienky mieru na Ukrajine!

Koniec nezmyselnej vojny na Ukrajine je, zdá sa, v nedohľadne. Navrhujú ho síce obe strany, lenže ani ruský a ani ukrajinský prezident sa k jeho uzatvoreniu akosi nemajú.

Ruský prezident Vladimir Putin nevyhrá vojnu na Ukrajine a nebude môcť ani diktovať podmienky mieru. Vo švajčiarskom Davose to dnes vyhlásil nemecký kancelár Olaf Scholz s tým, že šéf Kremľa podľa neho na Ukrajine nesplnil žiaden zo svojich strategických cieľov. Informovala o tom podľa TASR agentúra AFP a magazín Der Spiegel.

Žiaden Ruskom nadiktovaný mier nebude

„Náš cieľ je absolútne jasný – Putin nesmie vyhrať túto vojnu. A som presvedčený, že ju ani nevyhrá,“ uviedol Scholz na Svetovom ekonomickom fóre v Davose. Dodal, že v súčasnej vojne nejde len o samotnú Ukrajinu, ale aj o celý medzinárodný poriadok. Putin podľa Scholza pri útoku voči Kyjevu podcenil silu skupiny G7, Severoatlantickej aliancie a EÚ. Náklady na Putinov „mocenský aparát“ stúpajú každým dňom, poznamenal.

Náš cieľ je absolútne jasný – Putin nesmie vyhrať túto vojnu. A som presvedčený, že ju ani nevyhrá.

Olaf Scholz, nemecký kancelár


„Je nutné dať Putinovi jasne najavo, že žiaden nadiktovaný mier nebude,“ povedal Scholz. „Ukrajina a ani my také niečo nebudeme akceptovať,“ dodal. Putin bude podľa neho o mieri rokovať len vtedy, keď pochopí, že obranu Ukrajiny jednoducho nezlomí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke billboard s portrétom Vladimira Putina a nápisom Za Rusko v Groznom. Foto: tsasr/ap
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) a juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa po uvítacom ceremoniáli v Pretórii 24. mája 2022.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.

Putin sa chce vrátiť do sveta, v ktorom neplatí právo a podmienky sa v ňom diktujú silou a násilím, čo je zjavný imperializmus, uviedol nemecký spolkový kancelár.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz odkazuje Putinovi: Nebudeš si môcť diktovať podmienky mieru na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti