eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Taliansky premiér Draghi: Po telefonáte s Putinom nevidím nádej na mier na Ukrajine

Taliansky premiér Mario Draghi nevidí po štvrtkovom telefonáte s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nádej na mier pre Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správ televízie Sky News a agentúry Reuters.

Draghi zároveň uviedol, že bude telefonovať aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, s ktorým chce hovoriť o potencionálnom odblokovaní čiernomorských prístavov.

„Prvou iniciatívou, ktorú môžeme začať objavovať, je zistenie, či je možné vybudovať spoluprácu medzi Ruskom a Ukrajinou pri odblokovaní čiernomorských prístavov,“

uviedol Draghi na tlačovej konferencii.

Nevidí to ružovo…

Taliansky premiér okrem toho novinárom povedal, že práve on inicioval telefonát s Putinom. Priblížil, že mal pocit, že je to jeho povinnosťou vzhľadom na závažnú humanitárnu krízu, ktorá môže postihnúť najchudobnejšie krajiny sveta.

Putin hovorí o odvrátení potravinovej krízy, avšak…

Ruský prezident Vladimir Putin počas telefonátu s Draghim uviedol, že Moskva je pripravená „výrazne prispieť“ k odvráteniu hroziacej potravinovej krízy vývozom obilia a hnojív, ak Západ odvolá sankcie uvalené na Rusko v súvislosti s vojenskou inváziou na Ukrajinu, uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin.
  2. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
  3. Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin.

Sankcie uvalené na Rusko v súvislosti s jeho vojenskou inváziou na Ukrajinu, ako i vojenské operácie, narušili dodávky hnojív, pšenice a ďalších komodít z Ruska aj z Ukrajiny. Tieto dve krajiny pritom produkujú až 30 percent celosvetových dodávok pšenice, pripomína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansky premiér Draghi: Po telefonáte s Putinom nevidím nádej na mier na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti