eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz, foto:tasr/ap

Scholz: Putinova vojna na Ukrajine je cielená proti mierovému usporiadaniu sveta

Vojna na Ukrajine sa zrejme tak skoro neskončí. Kto na tom nesie väčšiu vinu je dosť ťažké povedať, ustúpiť sa však zatiaľ nehodlá ani jedna strana. Niektorí európski politici na to ale majú jasný názor.

Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz dnes zdôraznil, že Nemecko je povinné podporovať Ukrajinu v boji proti ruským agresorom. Jeho slová podľa TASR zazneli na katolíckom zhromaždení v Stuttgarte, informovala agentúra DPA.

Putin by nemal skončiť bez trestu

„Rozhodli sme sa pomôcť obetiam tejto útočnej vojny,“ povedal Scholz v prejave na cirkevnom festivale. Nemecký kancelár vyjadril presvedčenie, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi by jeho „cynická a neľudská vojna“ nemala prejsť bez trestu. Súčasný vojenský konflikt podľa neho nie je namierený len proti Ukrajine, ale vo všeobecnosti proti hodnotám západnej demokracie.

Putinovi by jeho „cynická a neľudská vojna“ nemala prejsť bez trestu.

Olaf Scholz, nemecký spolkový kancelár


„Putinova vojna je namierená proti mierovému usporiadaniu, ktoré vzišlo zo záväzku po dvoch zničujúcich svetových vojnách. (Putin) sa chce vrátiť k zákonu najsilnejších,“ vyhlásil Scholz s tým, že svetové spoločenstvo by to šéfovi Kremľa nemalo „za žiadnych okolností dovoliť“. Na katolíckom zhromaždení ešte v stredu vystúpil aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Ten vyzval ruského prezidenta, aby sa okamžite stiahol z Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  2. Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) a juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa po uvítacom ceremoniáli v Pretórii 24. mája 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz: Putinova vojna na Ukrajine je cielená proti mierovému usporiadaniu sveta

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti