eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Scholz o Putinovi: Nevidím žiadnu zmenu v postoji ruského prezidenta


Nemecký kancelár Olaf Scholz ani dva a pol mesiaca od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy na Ukrajine nezaznamenal zmenu v postoji ruského prezidenta Vladimira Putina. Scholz to povedal v rozhovore pre spravodajský portál t-online, ktorý zverejnili v sobotu. Informovala o tom agentúra DPA.

Nemecký kancelár hovorí, že Rusko nedosiahlo žiaden cieľ

Pritom je podľa nemeckého kancelára jasné, že Rusko nedosiahlo žiaden zo svojich počiatočne určených vojenských cieľov. Ukrajina ovládnutá nebola, naopak, bránila sa s veľkou dávkou zručnosti, odvahy a sebaobetovania, dodal.

NATO posilní svoje jednotky na východnom krídle

„Severoatlantická aliancia sa nestiahla, naopak posilnila svoje jednotky na východnom krídle. Aliancia bude ešte silnejšia, keď k nej pristúpia Fínsko a Švédsko,“ pripomenul Scholz. Samotná ruská armáda podľa neho utrpela značné škody; ďaleko väčšie, než počas desať rokov trvajúcej sovietskej vojenskej kampane v Afganistane.

Scholz: Jediná cesta z vojny je dohoda s Ukrajinou

„Pomaly by malo byť Putinovi jasné, že východisko z tejto situácie vedie jedine po dohode s Ukrajinou,“ podotkol nemecký kancelár s tým, že takáto dohoda nemôže byť mierom nadiktovaným zo strany Ruska.

Bude vás zaujímať:

  1. Liz Trussová
  2. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková (vľavo) počas spoločnej tlačovej konferencie so svojím ukrajinským rezortným partnerom Dmytrom Kulebom po ich stretnutí v Kyjeve 10. mája 2022.
  3. Peter Weiss
  4. Ruská letka je už v Bielorusku.
  5. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  6. Nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu uviedol, že plánuje rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.
  7. Nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu uviedol, že plánuje rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Scholz, ktorý v piatok absolvoval viac než hodinový telefonát s Putinom, zároveň opätovne prisľúbil Ukrajine ďalšiu podporu, akou sú dodávky zbraní, píše DPA. „Áno, budeme pokračovať. Aj v sankciách. Pretože naším cieľom je, aby sa ruský pokus o inváziu zlyhal. To je meradlom pre naše konanie,“ uviedol.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz o Putinovi: Nevidím žiadnu zmenu v postoji ruského prezidenta

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: