tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
FOTO TASR/AP

Scholz čelí daňovému škandálu. Nemecká opozícia žiada vysvetlenie!

Nemecká opozičná Kresťanskodemokratická únia (CDU) vyzvala spolkového kancelára Olafa Scholza, aby na svojej štvrtkovej tlačovej konferencii poskytol vysvetlenie k svojej údajnej účasti na daňovom škandále z obdobia, keď bol starostom mesta Hamburg. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

„Olaf Scholz sa musí jasne vyjadriť,“ povedal  podpredseda frakcie nemeckého vládneho bloku CDU/CSU v Spolkovom sneme Thorsten Frei. Od kancelára žiada vysvetlenie jeho stretnutí s bankármi.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz (vpravo) a palestínsky prezident Mahmúd Abbás si podávajú ruky po tlačovej konferencii v Berlíne v utorok 16. augusta 2022.
  2. Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin.
  3. Jeffrey D. Sachs.
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  5. Nemecký kancelár Olaf Scholz počas zasadnutia vládneho kabinetu v Berlíne 8. júna 2022.
  6. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  7. Nemecký kancelár Olaf Scholz

Scholz je vystavený otázkam o stretnutiach s predstaviteľmi súkromnej banky M. M. Warburg v rokoch 2016 a 2017, keď bol hamburským starostom. Finančná správa v Hamburgu krátko po týchto stretnutiach zrušila voči tejto banke vedené požiadavky na vrátenie daňových preplatkov, ktoré získala neprávom z obchodov s cennými papiermi. Úrady v tejto spojitosti vyšetrujú desiatky bankárov.

Nemecký spolkový kancelár má vo štvrtok svoju prvú letnú tlačovú konferenciu o aktuálnych otázkach domácej a zahraničnej politiky. Scholz druhé najväčšie nemecké mesto, Hamburg, viedol v rokoch 2011–2018, neskôr sa stal ministrom financií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz čelí daňovému škandálu. Nemecká opozícia žiada vysvetlenie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku