tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Macron, Scholz, Draghi a Iohannis počas stretnutia s ukrajinským prezidentom, foto:tasr

Scholz hovoril s Macronom: Hlavnou témou bola Ukrajina

Nemecký kancelár Olaf Scholz sa v pondelok večer stretol v Paríži s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Hlavnou témou konzultácií boli postoje oboch krajín v otázke ďalšieho postupu pri vojne na Ukrajine a pokračujúca podpora tejto krajiny, oznámil Elyzejský palác.

Hlavnou témou Ukrajina

Obaja lídri hovorili aj o krokoch zameraných na nezávislosť EÚ v oblastiach energetiky, obrany a strategických surovín. Diskutovali tiež o situácii v africkom regióne Sahelu, kde sa Nemecko a Francúzsko angažujú v boji proti islamskému terorizmu. Scholz a Macron sa na pracovnej večeri venovali aj bilaterálnym vzťahom s ohľadom na najbližšie nemecko-francúzske medzivládne rokovanie.

Druhý oficiálny rozhovor Scholza s Macronom

Pre nemeckého kancelára to boli po nástupnej návšteve v decembri minulého roka druhé oficiálne rozhovory s Macronom v Paríži. „Či už na stretnutí G7 v Elmau, na summite NATO alebo tu v Paríži – je dobré, že máme úzku výmenu názorov na mnohé naliehavé témy týchto dní,“ napísal Scholz o najnovšej schôdzke na sociálnej sieti.

Okrem účasti na sérii medzinárodných vrcholných stretnutí boli obaja politici minulý mesiac spoločne na návšteve ukrajinskej metropoly Kyjev, dodáva DPA.

Zdroj: tasr/dpa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz hovoril s Macronom: Hlavnou témou bola Ukrajina

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku