tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin.
Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Chystajú sa odpojiť od Ruska? Scholz rokuje o výstavbe nového plynovodu

Nemecký kancelár Olaf Scholz bude podporovať výstavbu plynovodu vedúceho do strednej Európy z Portugalska a Španielska cez Francúzsko s cieľom získať nové zdroje energie. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Takéto potrubie už malo byť podľa neho postavené a teraz chýba. V súčasnosti by to výrazne prispelo k odľahčeniu situácie s dodávkami plynu. Potvrdil, že o možnom projekte rokuje s predstaviteľmi Španielska, Portugalska, Francúzska aj s predsedníčkou EK Ursulou von der Leyenovou

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz počas zasadnutia vládneho kabinetu v Berlíne 8. júna 2022.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz

Výstavba plynovodu Midi-Catalonia (MidCat) zo Španielska do južného Francúzska bola pred niekoľkými rokmi pozastavená. Bola považovaná za nehospodárnu aj v spojitosti s dodávkami lacného zemného plynu z Ruska, píše DPA. Po ruskej invázii na Ukrajinu by však takéto potrubie mohlo prispieť k energetickej nezávislosti Európy od Ruska, konštatuje agentúra.

Nemecký kancelár počas tlačovej konferencie oznámil aj ďalšie opatrenia vlády proti vysokej inflácii. „Urobíme všetko pre to, aby sa občianky a občania dostali cez toto náročné obdobie,“ povedal. Opatrenia majú zahŕňať daňové úľavy či ďalšiu pomoc najmä pre najchudobnejších. Pripomenul tiež viaceré opatrenia vlády s cieľom zabezpečiť alternatívne zdroje energie k ruskej rope, uhliu a zemnému plynu. Kancelár zdôraznil aj podporu zo strany Nemecka pre Izrael s cieľom zabezpečiť jeho existenciu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystajú sa odpojiť od Ruska? Scholz rokuje o výstavbe nového plynovodu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku