eReport.sk
Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
Peter Pellegrini, foto:tasr

Pellegrini: Na júnový termín chýbali len hlasy SaS. Vláda bez legitimity nemá právo hovoriť o demokracii!

SaS pomohla vláde, ktorú odvolala. Na schválenie júnového termínu predčasných volieb chýbali iba hlasy strany SaS. Vyhlásil to líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Júnový termín (24. 6.) dával podľa strany štátnemu aparátu dostatok času pripraviť sa na predčasné voľby. TASR o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovensko smeruje do záhuby!
  2. Pos*al som si politikou život!
  3. Posnažia sa zatvoriť Fica?
  4. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?

SaS pomohla vláde, ktorú odvolala

„Bola to SaS, ktorá pomohla vysloviť nedôveru neschopnej vláde Eduarda Hegera a Igora Matoviča. Teraz nám SaS zabetónovala túto neschopnú vládu minimálne do konca septembra,“ skonštatoval Pellegrini.

To, že odvolaná vláda bude vládnuť bez mandátu a právomocí takmer rok po svojom odvolaní je podľa neho pohŕdaním demokraciou.

Chudoba, chaos a hlad

Šéf Hlas-SD Peter Pellegrini sa vyjadril aj na sociálnej sieti.

Slovensko čaká až do konca septembra ďalšie chudobnenie, pokračovanie totálneho rozvratu, politické zneužívanie polície a populistické jatky, ktoré už avizuje Igor Matovič. Za toto všetko sa treba poďakovať SaS a Richardovi Sulíkovi,“ uviedol.

Sulík zrazu dodržiava dohody

„Vôbec to nie je až tak neskoro, lebo tam budú dva letné mesiace, keď vláda nerokuje, parlament nezasadá, čiže predĺženie bude len mierne. Je to v podstate jeden pracovný mesiac oproti júnu. Dôležité je, že takto bolo urobená dohoda,“ povedal Sulík po hlasovaní.

Vláda má podľa Sulíka obmedzené kompetencie, je pod kontrolou prezidentky Zuzany Čaputovej. „Systém bŕzd a protiváh je teraz omnoho silnejší,“ uviedol. Deklaroval, že radšej bude mať náročnú dohodu s bývalými koaličnými partnermi ako s opozičnými stranami, pri ktorých nevie, o čo im ide.

Záverom

Nuž, my sme si na rozdiel od pána Sulíka tie obmedzené právomoci nevšimli. A otázkou zostáva aj to, či niekto okrem SaS, vie, o čo ide SaS. Keďže vláda bola najprv na ich návrh v parlamente odvolaná. „Lebo tento chaos už musí prestať.“ Dnes dali sulíkovci tomu chaosu čas. Pokračovať. Takmer rok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Na júnový termín chýbali len hlasy SaS. Vláda bez legitimity nemá právo hovoriť o demokracii!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti