eReport.sk
Pos*al som si politikou život!
Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matovič: Je dokonané. V predvolebnej kampani budeme my demokrati, bojovať za záchranu Slovenska!

Vraj sa treba vyhnúť populizmu. Uviedol človek, ktorému populizmus vyhral posledné voľby. Predvolebná kampaň bude zásadná, všetci v nej budeme bojovať za záchranu demokracie. V reakcii na odsúhlasenie termínu predčasných parlamentných volieb to povedal líder OĽANO Igor Matovič.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovensko smeruje do záhuby!
  2. Matovič s protiamerickým statusom
  3. podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)

Vraj sa treba vyhnúť populizmu

Bolo by veľmi dobré, aby sme sa vyhli tomu, že sa začnú prijímať 15., 16., 19. dôchodky, bude si niekto populizmom robiť predvolebnú kampaň, lebo veľmi rýchlo by nám to spočítali ratingové agentúry, všetci by sme na to doplatili miliardami eur na úrokoch,“ povedal novinárom Matovič.

Džentlemen

Matovič verí, že sa budú vedieť dohodnúť s lídrom Sme rodina Borisom Kollárom a šéfkou Za ľudí Veronikou Remišovou na džentlmenskej koaličnej dohode a budú do volieb fungovať tak ako doteraz.

Zopakoval, že od septembra 2022 po odchode SaS bol na koaličnej rade pokoj. „Tento dobrý vzťah medzi sebou sa budeme snažiť zachovať,“ povedal. Predpokladá, že o návrhoch budú so stranou SaS rokovať „ad hoc“.

Opustil sa

Na sociálnej sieti. Tam Igor Matovič napísal:

„Kvôli 200€ na dieťa Sulík povalil vládu. Nikdy nepochopím, ako môže niekto tak nenávidieť rodiny, aby kvôli pomoci rodinám proti jeho vôli, najprv rozbil koalíciu, potom povalil vládu a nakoniec spôsobil predčasné voľby.

SaS sa dnes definitívne podarilo dokonať povalenie tretej (3.) demokratickej protikorupčnej vlády. Voľby budú 30. septembra, o necelých 5 mesiacov skôr ako pôvodne. Čaká nás 8-mesačný veľmi ťažký boj. Držme si všetci, čo to myslíme so Slovenskom vážne, palce.“

Niekto klame

Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš poznamenal, že počas utorkového hlasovania postupovali podľa dohody bývalých koaličných strán. S návrhom na termín 30. september prišla podľa neho SaS a aj prezidentka Zuzana Čaputová to akceptovala.

SaS doteraz tvrdila, naposledy jej šéf Richard Sulík, že oni chceli skorší termín. A treba sa pýtať OĽANO, prečo oni priniesli návrh až s 30. septembrom. Čaputová doteraz tiež hovorila, a to opakovane, že je za to, aby voľby boli čím skôr. Ale že, ak už to inak nepôjde “ bude akceptovať aj septembrový termín.“ Kto teda klame?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič: Je dokonané. V predvolebnej kampani budeme my demokrati, bojovať za záchranu Slovenska!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti