eReport.sk
Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

Čaputová: Odvolaná vláda predsa nemá legitimitu! Akceptujem teda predčasné voľby v septembri

Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť? Prezidentka SR Zuzana Čaputová rešpektuje rozhodnutie parlamentu o termíne predčasných volieb a nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády. TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovensko smeruje do záhuby!
  2. Pos*al som si politikou život!
  3. Posnažia sa zatvoriť Fica?
  4. Črtá sa "divočina" v parlamente? Už to tak vyzerá

Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?

„Vzhľadom na to, že k rozhodnutiu parlamentu došlo do konca januára, hoci opäť na poslednú chvíľu, nateraz nepristúpim k vymenovaniu úradníckej vlády,“ vyhlásila prezidentka.

Rozhodnutie parlamentu je podľa nej nevyhnutným vyústením toho, že v decembri došlo k odvolaniu vlády a tá stratila legitimitu dovládnuť do konca riadneho volebného obdobia.

Pripravená

„Pripomínam však, že v prípade zásadných zlyhaní dočasne poverenej vlády Eduarda Hegera som pripravená kedykoľvek na zostávajúci čas do volieb vymenovať úradnícku vládu,“ upozornila prezidentka.

Škoda, že Zuzana Čaputová neobjasnila, aké sú to tie zásadné zlyhania. A čí má prezidentka pocit, že odvolaná vláda, už nezlyhala dosť. A to zásadným spôsobom. Taktiež, pokiaľ sama vyhlási, že takáto vláda nemá legitimitu vládnuť, prečo zo svojej pozície netrvala na tom, aby voľby boli skôr?

Naposledy uviedla, že na to nemá žiadne kompetencie. Nuž tie jej ale plynú priamo z najvyššieho zákona štátu, Ústavy. Okrem toho, že táto vláda nemá vôbec žiadnu legitimitu, by mala mať obmedzené právomoci. Prezidentka by mohla uviesť aj to, v čom. Lebo zatiaľ je všetko presne tak, ako predtým. Pred odvolaním.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová: Odvolaná vláda predsa nemá legitimitu! Akceptujem teda predčasné voľby v septembri

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti