eReport.sk
Šéf talianskej krajne pravicovej populistickej strany Liga severu (LN) Matteo Salvini (uprostred) drží taliansku vlajku a jeho priaznivci transparenty s nápisom "Ursula odstúp, hanba ti" počas protestu pred sídlom Európskej komisie v Ríme v piatok 23. septembra 2022.
Šéf talianskej krajne pravicovej populistickej strany Liga severu (LN) Matteo Salvini (uprostred) drží taliansku vlajku a jeho priaznivci transparenty s nápisom "Ursula odstúp, hanba ti" počas protestu pred sídlom Európskej komisie v Ríme v piatok 23. septembra 2022. Foto: tasr/ap

Salvini odkázal Leyenovej: Hrozíš, vydieraš, šikanuješ? Ospravedlň sa, alebo odstúp!

Šéf talianskej krajne pravicovej populistickej strany Liga severu (LN) Matteo Salvini vyzval predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, aby sa „ospravedlnila alebo odstúpila“.

Stalo sa tak po tom, ako predsedníčka EK spravila narážky na dôsledky zvolenia talianskych krajne pravicových strán, ktoré podľa nej porušujú demokratické princípy. „Bola to hrozba, vydieranie či inštitucionálne šikanovanie? Predsedníčka sa musí buď ospravedlniť alebo odstúpiť,“ uviedol Salvini pre sobotňajšie vydanie denníka Corriere della Sera, z ktorého cituje tlačová agentúra DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Silvio Berlusconi
  2. Vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.
  3. Giorgia Meloniová na archívnej snímke z roku 2018
  4. Išlo o hoax?
  5. Muž kráča okolo predvolebných bilbordov politických strán v Miláne v sobotu 24. septembra 2022.
  6. Vladimir Putin.
  7. Pápež František.
  8. Salvini čelí súdnemu procesu

Daný článok vyšiel iba deň pred talianskymi predčasnými parlamentnými voľbami, v ktorých sa očakáva úspech pravicových strán. Salvini sa v piatok zúčastnil na spontánnom protestnom zhromaždení pred zastupiteľským sídlom EK v Ríme. Demonštranti držali transparenty s nápisom „Ursula preč“.

Obáva sa Leyenová volieb v Taliansku?

Von der Leyenová na Princetonskej univerzite v USA vo štvrtok reagovala na otázku študenta, ktorý sa jej spýtal, či sa obáva volieb v Taliansku vzhľadom na väzby niektorých kandidátov na ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Ak sa situácia vyvinie zložitým smerom – už som hovorila o Maďarsku a Poľsku -, máme na to nástroje,“ povedala. Jej úrad už proti týmto dvom krajinám inicioval niekoľko tzv. konaní o nedodržaní zásad a podal aj sťažnosť na Európsky súdny dvor.

Triumf pravice potvrdili aj najnovšie prieskumy

Podľa najnovších prieskumov má pred nedeľňajšími voľbami veľkú šancu na víťazstvo krajne pravicový blok pod vedením Giorgie Meloniovej a jej strana Bratia Talianska (FdI). Meloniovej ambície stať sa premiérkou podporujú strany Taliansko, vpred (FI) bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho, ako aj Salviniho LN.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Salvini odkázal Leyenovej: Hrozíš, vydieraš, šikanuješ? Ospravedlň sa, alebo odstúp!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie