tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Pápež František.
Pápež František. Foto: tasr/ap

Pápež nechce demografickú zimu: Dovolil by som si vyprosovať dnes pre Taliansko viac pôrodov, viac detí!

Pápež František v nedeľu uskutočnil ďalšiu pastoračnú cestu po Taliansku a uzavrel eucharistický kongres v meste Matera. TASR informuje podľa správy agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny.
  2. Muž kráča okolo predvolebných bilbordov politických strán v Miláne v sobotu 24. septembra 2022.
  3. Šéf talianskej krajne pravicovej populistickej strany Liga severu (LN) Matteo Salvini (uprostred) drží taliansku vlajku a jeho priaznivci transparenty s nápisom "Ursula odstúp, hanba ti" počas protestu pred sídlom Európskej komisie v Ríme v piatok 23. septembra 2022.

Cirkevný kongres sa zhoduje s termínom nedeľných parlamentných volieb, pričom pápež sa vo svojej kázni dotkol viacerých kľúčových otázok predvolebnej kampane vrátane prisťahovalectva. Priamo k voľbám sa však nevyslovil. Na konci omše pod šírym nebom pápež požiadal Talianov, aby mali viac detí. „Dovolil by som si vyprosovať dnes pre Taliansko viac pôrodov, viac detí,“ povedal. Krajina má jednu z najnižších pôrodností na svete a František to často označuje za „demografickú zimu“.

Chce, aby sa napĺňal Boží plán

V súvislosti s nedeľným Svetovým dňom migrantov a utečencov by si pápež prial budúcnosť, v ktorej sa bude napĺňať „Boží plán“ a kde budú mať obete obchodovania s ľuďmi šancu na dôstojný život. „Imigranti majú byť vítaní, sprevádzaní, podporovaní a integrovaní,“ povedal František.

Počas omše vyzeral 85-ročný František unavene

Podľa predvolebných prieskumov najsilnejšia kandidátka Meloniová a jej stredopravá aliancia chce sprísniť zásahy proti migrantom. V snahe zvrátiť demografické trendy zamýšľa v prípade volebného víťazstva finančne podporiť páry s deťmi.

Počas omše vyzeral 85-ročný František unavene. Tento rok začal používať palicu a invalidný vozík kvôli zdravotným problémom. Pôvodne mal cestovať vrtuľníkom priamo z Vatikánu, pre nočné búrky do Matery priletel lietadlom z rímskeho letiska Ciampino.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež nechce demografickú zimu: Dovolil by som si vyprosovať dnes pre Taliansko viac pôrodov, viac detí!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku