tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vladimir Putin.
Vladimir Putin. Zdroj: kremlin.ru

Putin bol k spusteniu vojny dotlačený, myslí si Berlusconi. Chcel dobyť Kyjev za týždeň

Ruský prezident Vladimir Putin bol dotlačený k tomu, aby na Ukrajine spustil vojenskú operáciu a nastolil v Kyjeve novú vládu. Uviedol bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi v rozhovore pre taliansku televíziu RAI.      

„Putin bol tlačený ruským ľudom, svojou stranou, svojimi ministrami, aby vymyslel túto špeciálnu operáciu,“ povedal Berlusconi. Pôvodný plán Moskvy bol podľa bývalého talianskeho premiéra dobyť Kyjev „za týždeň“, nahradiť vládu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „vládou slušných ľudí“ a následne odísť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.
  4. Šéf talianskej krajne pravicovej populistickej strany Liga severu (LN) Matteo Salvini (uprostred) drží taliansku vlajku a jeho priaznivci transparenty s nápisom "Ursula odstúp, hanba ti" počas protestu pred sídlom Európskej komisie v Ríme v piatok 23. septembra 2022.
  5. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová na snímke z videa.
  6. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.

„Nerozumel som dokonca ani tomu, prečo sa ruské jednotky rozptýlili po Ukrajine, zatiaľ čo som si myslel, že by sa mali držať len okolo Kyjeva,“ uviedol.

Berlusconi tiež naznačil, že rozhodnutie Moskvy o napadnutí Ukrajiny bolo reakciou na výzvu separatistov na východe Ukrajiny. Dodal, že lídri separatistov prišli do Kremľa a Putinovi povedali: „Prosím, bráňte nás, pretože ak nás nebudete brániť, nevieme, kde by sme mohli skončiť.“

Niekdajší taliansky premiér spomenul aj svoju návštevu s ruským prezidentom na polostrove Krym, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014, kde videl miestnych obyvateľov ďakujúcich ruskému lídrovi.

Berlusconiho politická strana Vpred Taliansko (Forza Italia; FI) je súčasťou pravicovej trojkoalície, ktorá je v nedeľných parlamentných voľbách v Taliansku favoritom. Pod vedením dosluhujúceho talianskeho premiéra Maria Draghiho bolo Taliansko vytrvalým zástancom západných sankcií voči Rusku pre rozpútanie vojny na Ukrajine.

Krajne pravicová politička Giorgia Meloniová, ktorej strana Bratia Talianska (FdI) patrí medzi hlavných favoritov nedeľných volieb, sa zaviazala naďalej podporovať Ukrajinu. Berlusconi a jej ďalší spojenec Matteo Salvini, líder protiimigračnej strany Liga (LSP), však na túto tému nemali rovnaký názor.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin bol k spusteniu vojny dotlačený, myslí si Berlusconi. Chcel dobyť Kyjev za týždeň

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku