eReport.sk
Salvini čelí súdnemu procesu
Matteo Salvini. Foto: tasr

Salvini čelí súdnemu procesu: Mám sa zodpovedať za to, že som chránil hranice Talianska?

Salvini čelí súdnemu procesu. V sicílskom Palerme v piatok pokračoval súdny proces s talianskym ministrom dopravy Matteom Salvinim. Minister sa na pojednávaní nezúčastnil, vypovedať prišla bývalá ministerka obrany Elisabetta Trentová. Informuje o tom TASR, ktorá čerpala zo správ agentúr APA a ANSA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová.
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán (vpravo), poľský premiér Matteusz Morawiecki (uprostred) a taliansky exminister vnútra a predseda talianskej ultrapravicovej strany Liga Severu Matteo Salvini prichádzajú na spoločnú tlačovú konferenciu v Budapešti
  3. Šéf talianskej krajne pravicovej populistickej strany Liga severu (LN) Matteo Salvini (uprostred) drží taliansku vlajku a jeho priaznivci transparenty s nápisom "Ursula odstúp, hanba ti" počas protestu pred sídlom Európskej komisie v Ríme v piatok 23. septembra 2022.
  4. Giorgia Meloniová na archívnej snímke z roku 2018

Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa. Vylodenie migrantov v Taliansku nakoniec nariadil prokurátor. Podľa obžaloby sa Salvini svojím konaním dopustil zneužitia právomocí a trestného činu obmedzovania osobnej slobody.

Toninelli: Osobne som si nebol vedomý možných rizík

Trentová na súde vypovedala, že ako ministerke obrany jej v danom prípade prináležalo iba preveriť, či nejde o vojenskú loď. Pod nariadením zakazujúcim lodi zakotviť v Taliansku boli napokon podpísaní šéfovia vládnych rezortov vnútra, infraštruktúry a obrany.

Vtedajší minister infraštruktúry Danilo Toninelli súdu povedal, že osobne si nebol vedomý možných rizík pre verejnú bezpečnosť a zdravie spojených s vylodením migrantov v Taliansku, avšak o rizikách ho informoval minister vnútra.

Salvini odkázal, že chránil hranice Talianska

Sám Salvini považuje tento súdny proces za absurdný. „Mám sa zodpovedať pred súdom za to, že som chránil hranice Talianska?“ posťažoval sa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Salvini čelí súdnemu procesu: Mám sa zodpovedať za to, že som chránil hranice Talianska?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti