eReport.sk
Peter Sagan. Ilustračné fto: fb/petersagan

Sagan svoj rozlúčkový šampionát na ceste nedokončil

Pre 33-ročného Sagana to bol trinásty a zároveň posledný šampionát na ceste, keďže v ďalšom priebehu kariéry sa chce venovať už iba horskej cyklistike. Píše to spravodajský portál teraz.sk.

Slovenský cyklista Peter Sagan svoj rozlúčkový svetový šampionát na ceste nedokončil. Trojnásobný majster sveta necelých 120 km pred cieľom neudržal na náročnom mestskom okruhu v Glasgowe tempo s najlepšími a z pretekov elite odstúpil. Do cieľa neprišiel ani jeho krajan Matúš Štoček.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  2. Dodržala slovo

Preteky prerušili

„Išlo sa veľmi rýchlo,“ povedal Sagan po svojom trinástom a poslednom vystúpení na cestárskych MS. Nedeľné strhujúce preteky v Škótsku museli na takmer hodinu prerušiť pre protest klimatických aktivistov. „Tá dlhá pauza preteky až tak neovplyvnila. Po nej sa to však nakoplo a išlo sa rýchlo až na okruhy. Tam sa išlo tri-štyri kolá naplno a nezostalo tam potom veľa ľudí, ktorí mohli bojovať o titul,“ uviedol Sagan k priebehu pretekov. Tie pre seba napokon získal po sólovom ataku Holanďan Mathieu van der Poel.

Po príjazde do ulíc najväčšieho škótskeho mesta stratil Sagan kontakt s hlavným pelotónom v treťom z desiatich kôl okruhu. Napokon sa rozhodol odstúpiť. Ešte výraznejšie za najlepšími zaostával v tom čase aj druhý slovenský zástupca v štartovej listine Štoček a ani on do cieľa 271,1 km dlhej trasy z Edinburghu do Glasgowa neprišiel.

Dúhový dres si obliekol trikrát

„Zo začiatku to bolo v pohode. Skúsil som sa dostať do úniku, no nevyšlo to. Držal som sa teda v balíku. Na prvý kopec ešte v nájazde som prišiel vpredu okolo 30. pozície, no následne preteky pre protest zastavili. Stáli sme tam veľmi dlho. Následne sa tempo nakoplo a mal som veľký problém tam ostať. Už som aj trochu strácal. Vrátili sme sa v skupinke späť tesne pred okruhmi, ale už som bol pozične vzadu. A keď sa tam začalo nastupovať, bola to už jasná vec – že sa to bude trhať. Dal som ešte dve kolá a potom to už bolo vybavené,“ uviedol Štoček pre Slovenský zväz cyklistiky (SZC).

Tridsaťtriročný Sagan ako jediný v histórii dokázal vyhrať MS trikrát za sebou. Dúhový dres si obliekol v rokoch 2015 v Richmonde, 2016 v Dauhe i 2017 v Bergene. Až šesťkrát sa dostal medzi elitnú desiatku, vlani vo Wollongongu skončil siedmy. V Glasgowe však už nepatril v cestných pretekoch k favoritom. Na budúcu sobotu sa ešte na šampionáte v Glasgowe predstaví v cross country v horskej cyklistike, keďže si v tejto disciplíne chce vybojovať miestenku na budúcoročné OH v Paríži.

Zdroj: teraz.s


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sagan svoj rozlúčkový šampionát na ceste nedokončil

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php