Romana Gajdošová. Foto: fb/triathlon.sk

OBROVSKÝ ÚSPECH! Slovenka skončila druhá na Svetovom pohári

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová obsadila na podujatí Svetového pohára v kórejskom Yeongdo druhé miesto v sobotňajšom šprint triatlone.

Gajdošová dosiahla historický úspech, keď sa stala prvým triatlonistom zo Slovenska s pódiovým umiestnením na pretekoch SP. Píše to spravodajský portál teraz.sk.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

1. Dodržala slovo

Z prvenstva sa tešila Nemka

Z triumfu sa radovala Nemka Annika Kochová, ktorá dobehla do cieľa so 16-sekundovým náskokom pred Gajdošovou.

Tretia Erica Hawleyová z Bermúd zaostala za Slovenkou o jedinú sekundu. Na štarte pretekov boli aj ďalšie dve slovenské triatlonistky.

Ako dodáva Slovenská triatlonová únia na sociálnej sieti, tri Slovenky sa dostali do top 12 pretekov SP: „2.miesto @romigajdosova, 6. miesto @zubka_103 (Zuzana Michaličková), 12. 12. @ivana_kuriackova (Ivana Kuriačková).“

Zdroj: teraz.sk, fb/triathlon.sk