eReport.sk

Fantázia! Slovenka Viktória Forsterová získala zlatú medailu v behu na 100 metrov

Slovenská atlétka Viktória Forsterová získala zlatú medailu v behu na 100 metrov prekážok na 31. Svetových univerzitných hrách FISU v čínskom meste Čcheng-tu. Vo finále triumfovala v národnom rekorde 12,72 s náskokom štyroch stotín pred domácou Číňankou Jen-ni Wu. Zároveň splnila aj limit (12,77) na OH 2024 v Paríži. Ján Volko obsadil vo finále na 200 metrov štvrtú priečku o 11 stotín za pódiom.

Zlatá medaila

Forsterová svoje doterajšie slovenské maximum z júnovej Zlatej tretry v Ostrave zlepšila o jednu desatinu sekundy. Pre 21-ročnú atlétku je to druhá medaila na prebiehajúcom podujatí, v stredu vybojovala striebro na hladkej stovke. „Je neuveriteľné, čo teraz prežívam. Zo zlata sa nesmierne teším a ďakujem všetkým. Znamená to pre mňa naozaj veľa. Na tejto univerziáde to boli pre mňa prioritné preteky a išla som do nich s tým, že tam nechám úplne všetko a buď to vyjde alebo nie. Som šťastná,“ povedala Forsterová po zisku zlata.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko podporuje Ukrajinu
  2. Taraba si všíma súvislosť.

Fantastické finále

Bolo to fantastické finále, v ktorom Viktória nezaváhala ani na okamih. Pred finále upokojovala ona mňa, nie ja ju. Chlácholila ma, aby som sa nebála. Prekvapilo ma, že v šiestom behu na univerziáde jej ostalo ešte toľko síl, že dosiahla taký kvalitný výkon. Už bola naozaj unavená. Neskutočne nás obe teší, že splnila limit na parížsku olympiádu, ten túžila veľmi zabehnúť, uviedla pre portál atletika.sk trénerka Katarína Adlerová, ktorá Forsterovú pripravuje v klube ŠK ŠOG Nitra a je aj členka VŠC Dukla Banská Bystrica.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fantázia! Slovenka Viktória Forsterová získala zlatú medailu v behu na 100 metrov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php