eReport.sk
Peter Pellegrini, foto:tasr

Seniorom by mal byť vyplatený jednorazový kompenzačný príspevok, tvrdí Pellegrini

Na najbližšiu schôdzu Národnej rady (NR) SR predložia nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho, ktorí pôsobia v mimoparlamentnej strane Hlas-SD, návrh na vyplatenie jednorazového kompenzačného príspevku pre seniorov.

Hlas žiada jednorázovýpríspevok

Príspevok pre seniorov by mal byť v sume od 300 do 100 eur, v závislosti od výšky dôchodku. Pellegrini uviedol, že chce dosiahnuť, aby tento príspevok bol vyplatený na jar, po vykurovacej sezóne. „Aby sme dôchodcom pomohli sanovať zvýšenie cien a zhoršenie ekonomickej situácie seniorov žijúcich na Slovensku,“ povedal Pellegrini. Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS) tento návrh víta, no podľa združenia nestačí.

1,3% je smiešna suma, tvrdí Pokorná

„Inflácia, tých 1,3 %, je absolútne smiešna suma. Keď si uvedomíte, že 334 eur je za 30 rokov odpracovanej ťažkej práce, tak senior dostane približne štyri eurá. Tým životná úroveň nestúpne. Snažíme sa komunikovať aj s vládnymi činiteľmi a snažíme sa dostať aj k premiérovi, a nejakým spôsobom tento valorizačný nezmysel skúsiť zvrátiť,“ vyhlásila Valéria Pokorná z JDS.

Viac z domácej politiky:

  1. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
  2. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Seniorom by mal byť vyplatený jednorazový kompenzačný príspevok, tvrdí Pellegrini

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti